Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel kezelheto a keratosis...

Mivel kezelheto a keratosis pilaris (apro pottyok a karon, esetleg combokon)?

Figyelt kérdés
Biztos, hogy eleg sok emberen lattatok mar, hogy alt. a felkarjukon vannak apro piros pottyok. Laikusok azt mondjak altalaban, hogy hormonzavartol van, de en nem vagyok ebben biztos. Valaki tudja, hogy mivel lehet kezelni/mitol van? Voltam sokszor borgyogyasznal, de semmit sem segitett a felirt krem es azt mondta, hogy egyszeruen ilyen a borom. Hat nem tudom, hogy egy orvos hogy adhatja fel kezeles nelkul. :S
2011. júl. 19. 06:16
1 2 3 4
 1/36 P. D. válasza:
Én tegnap voltam bőrgyógyásznál a pöttyeimmel, azt mondta, hogy ez a száraz bőr tipikus tünete, az elhalt hámréteg alatt a szőrtüszők begyulladnak. Felírt rá egy speciális antibiotikumos hámlasztó krémet, ez ma lesz kész, szóval még pár nap mire kiderül, hogy hatásos-e. Majd megírom, hogy milyen!
2011. júl. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Koszi, hat nekem is ezt mondta es nekem is ilyen hamlaszto kremeket irkaltak fel, de egyik sem ert semmit. Remelem, hogy neked segit valamennyit!
2011. júl. 27. 20:53
 3/36 A kérdező kommentje:
Lett ennyi ido alatt javulas kedves elso?
2011. dec. 5. 03:32
 4/36 anonim válasza:
67%

nekem is KP-m van, es a ferjemnek is, igy a gyerekunk is persze KP-vel szuletett, neki az arcan, es a karja hatan a leghangulyosabb.

Nekunk csak azt mondtak, hogy mivel csakis esztetikai gondot okoz, dorzsoljuk furdesnel, es hidrataljuk allandoan, napozzunk es igyunk sokat. A 4 eves gyerekunk olajos furdetot kapott, es szinten a hidratalast mondtak, ezen kivul semmi, hisz nem faj, nem viszket, kit erdekel, ki mit gondol.

Kaparni nyomogatni tilos. mikor mar nagyon hegyes a potty a gyerek arcan, akkor a kormommel lekaparom egy mozdulattal es azonnal bekenem Sudocrem-mel, es masnapra mar nincs is helye.

Nehezebb vele elni, mert allandoan kenni kell es nem szabad tul szaraz levegon lenni, stb stb, stb, de meg lehet szokni, es szerencsere csak esztetikai.Azt mondta a doki hogy allergias szuloknek gyakrabban lehet KP-s gyereke, mi mindketten por es parlagfu allergiasok vagyunk, es mindkettonk csaladjaban jelen van tobb helyen a KP, szoval ennyi, eleve elrendeltetett:) De elvileg 30 eves kora korul elmulik, en 32 vagyok, nekem mar alig van a karom hatoldalan, nem latszodik mar, en erzem neha.

Szoval HIDRATALAS, hidratalas, es hamlasztas.

2012. jan. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim válasza:
63%
A felkaromon vannak ilyen pöttyök, anyukámnak, unokatesóimnak szintén. Kb 5 évvel ezelőtt mentem el bőrgyógyászhoz, egy gyógyszertári bőrradírt írt fel és Eucerin krémet. Olvastam, hogy az urea tartalmú krémek jók, mert jól hidratálnak, az Eucerin krémet is ezért írta fel (ha jól emlékszem, a legnagyobb urea tartalmút kellett megvennem). Láttam a DM-ben, hogy van SOS urea nevű termékcsaládjuk, azt szeretném még kipróbálni, mert sokkal olcsóbb. Ha rendszeresen használok testápolót, már akkor is javul a felkaromon a bőr, ezért gondoltam ureas testápolóra. Hámlasztáshoz az arcradírokat használom ( Clean&clear, sárgabarackmagos hámlasztók, ezek elég erősek, durva szemcsések) vagy a luffa szivacsot. Egyszer elég sok pötty begyulladt, a Rejuvenál pakolást használtam rá, már az első alkalom utána nagyon sokat javult (megnyugtatja a bőrt, csökken a pirosság és kitisztítja a pórusokat). Nálam az a baj, hogy fehér, vékony bőröm van, van egy kis pirosas árnyalata is és kicsit szeplős is, ezért talán feltűnőbbek rajta a pöttyök. Nehezen barnulok, de ha lebarnultam, a pöttyök is kevesebbek és nem is látszanak annyira, szóval a napozás is javíthat rajta. Nyomkodni tényleg tilos, mert ugyanolyan hegek maradnak utána, mint a pattanásos bőrnél. Tizenévesen volt a legcsúnyább a felkarom, gondolom a hormonális változások miatt és akkor még nem kezeltem semmivel. Azóta elég sokat javult, de folyamatosan ápolni, kezelni kell.
2012. márc. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim válasza:

Kezelési tanács:


[link]

2012. máj. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:
én ma próbáltam ki a sudokrémet rá (interneten olvastam, hogy jó kp-ellen is) hihetetlen, de 2x kentem be vele a felkaromat, és a kiütéseim fele eltűnt, simább a bőröm, és a pirosság is nagyon sokat halványodott. eddig évekig próbálgattam rá mindenféle krémet, voltam 3x bőrgyógyásznál vele ( atopiás dermatitis-ként diagnosztizálta az egyik orvos, a többi nem tudta mi ez) itthon persze egyből rákerestem az atopiás dermatitiszre, és rájöttem hogy az orvos elég hülye volt, mert eléggé máshogy néznek ki az én kiütéseim. aztán nagy nehezen kiderítettem, hogy keratosisom van. és a sudokrém az egyetlen , ami eddig használt! próbáljátok ki, tényleg nagyon jó rá!!
2013. jún. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim válasza:
én évek óta kp-s vagyok, 3x voltam bőrgyógyásznál miatta, kipróbáltam mindenféle krémet rá, és most végre megtaláltam az "ellenszerét" :) SUDOkrém! Dm-ben lehet kapni. interneten ajánlották, ma vettem egyet, és eddig 2x kentem be vele a felkaromat. már most óriási a különbség. sokkal simább lett a bőröm, és a pirosság viszont szinte teljesen elmúlt. MÁR AZ ELSŐ NAP ! :) próbáljátok ki, tényleg használ. pedig már kezdtem azt hinni, hogy nem lehet ellene mit tenni. 60g-os adag 1200-1300Ft. Dm-ben és patikában lehet venni
2013. jún. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:
52%
az orvosokról meg annyit, hogy 3x voltam vele bőrgyógyásznál, ebből 2x nem tudták megmondani, hogy mi ez , "egyszerűen ilyen a bőröd" szöveg volt, a harmadik orvos pedig atopiás dermatitis-ként diagnosztizálta. aztán itthon persze rákerestem a neten, és láttam hogy egyáltalán nem úgy néznek ki az én kiütéseim, mint az atopias dermatitis. aztán az interneten keresgéltem még, és kiderült hogy keratozis pilaris-om van
2013. jún. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim válasza:
Én is próbáltam már minden krémet, legutóbb a SECALIA AHA krémet, mivel ezt elvileg a keratosis pilarisra fejlesztették ki. Viszont azt kell, hogy mondjam, hogy a bőröm puhításán kívül semmit nem csinált, pedig több, mint 2 hónapig kentem vele a karomat.. a pöttyök még csak nem is halványodtak, sőt szerintem több lett.... Ja és jó drága is a krém, kb. 5000 Ft, úgyhogy azt nem ajánlom. Viszont most olvasom, hogy a Sudokrém mennyire bevált! Nagyon örülök h még van remény, asszem délután el is szaladok a dm-be :) Remélem ez segít a pöttyök eltüntetésében, mert eddig semmi sem segített :(
2013. jún. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!