Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon káros hatással lehet a...

Nagyon káros hatással lehet a szervezetemre, ha minden nap megiszok 1-2 feles pálinkát? Vagy az még egészséges is?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom,azt hiszem az unicum egeszsegesebb. De en megiszok egy uveggel altalaban,es semmi bajom,sot a maratoni futasra edzek . Ugyhogy gond nincs. Szerintem.
2011. júl. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kissé leterheled a májad és a gyomornyálkahártyád.Én akkor páleszozok,ha beteg vagyok.Tanulmányok szerint a napi 2 dl száraz vörösbor fogyasztása megelőzi a szív -és érrendszeri problémákat,szóval inkább ezt igyad :)
2011. júl. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
szia! Hát az igazság valójában az, hogy egy feles pálinka az egész havi egészséges alkohol mennyiséget tartalmazza. A vörösbor lehet jobb megoldás, de a napi szinten rendszeresen bevitt alkohol az káros a szervezetre nézve. Úgy hogy csak óvatosan vele.
2011. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
a tömény a lehető legkárosabb
2011. júl. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Semmi szükséged rá!
2013. jún. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
csak tönkre teszed a májadat vele
2013. dec. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

életvitelfüggő.

ha "parasztlegény" vagy, egész nap nehéz fizikai munkában, rendesen eszel, és valóban napi egy-maximum két felest betöltessz, biztos vagyok benne, hogy bajod nem lesz töle.

persze nem pancsolt lötty esetén.

2015. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A pálinkából aldehid, ecet, majd zsír lesz. Az aldehid mérgező, károsítja a májadat, a zsír meg lerakódik rajta, aztán szép lassan ettől a kettőtől rákos meg cukorbeteg leszel. A fruktóz szintén hasonló módon okoz cukorbetegséget. Ha mégis alkoholt meg édes lötyiket fogyasztanál, esetleg még rá is gyújtasz, akkor érdemes B-vitamint szedni mellé, azzal visszahozhatsz talán pár évet a néhány évtizedből, amivel megrövidíted az életed. Elméletileg a kreatin-foszfát is segít valamit a májadon cukorbetegség szempontjából. Ha fizikai munkát végzel, akkor amúgy is mindkettő szedése jót tesz.
2015. ápr. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
igen, káros
2015. ápr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!