Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magyarországon van donorkártya?

Magyarországon van donorkártya?

Figyelt kérdés

[link]


ha rendelek a szeretteim nem tilthatják meg ugye


2011. júl. 30. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Az előbb válaszoltam de eltűnt a válsz!Furi...

Szóval nem tilthatják meg!Ez olyan mint a végrendelet szerintem írásba van foglalva,hogy ezt te akarod!

Én is csináltatok egyet! 33/L

2011. júl. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Medicína egészségpénztárnál vagyok és itt nem találtam semmit ezzel kapcsolatban!Hol keressem?

2011. júl. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
lépj a linkre le van benne minden írva
2011. júl. 30. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Én inkább abban bíznék, amit itt írnak:


[link]


Idézem:


"Mit kell tennem ahhoz, hogy donor lehessek, ha meghalok?


A magyar törvényi szabályozás szerint Önnek lényegében semmit nem kell tennie. Abban az esetben viszont, ha nem akar donor lenni, tiltakozó nyilatkozatot kell tennie.

A gyakorlat szerint azonban fontos, hogy beszéljenek a témáról a családban. Ismerjék meg egymás véleményét, és éljenek a tiltakozás lehetőségével, ha akarnak. A hozzátartozó számára nagy segítség, ha ismeri a véleményét, mert így nem hozza olyan helyzetbe, hogy neki kelljen döntést hoznia Ön helyett. A kezelőorvos a lehetséges donort már nem tudja megkérdezni, de fontos, hogy nem a hozzátartozó, hanem az elhunyt egykori véleménye alapján szülessen meg a döntés."


Tehát nem kell semmilyen donor kártya.Mindenki automatikusan donor lesz,ha életében ez ellen nyilatkozatot nem tett,illetve a családja sem tagadja meg a dolgot.

2011. júl. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!