Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Laktóz, glutén, tojás, érzéken...

Laktóz, glutén, tojás, érzékenység/allergia betegség! Miért kapnak a glutén érzékenyek 90%-os kedvezményt tömegközlekedésre? A laktóz és a többi allergia, és érzékenységben szenvedők miért nem? További kérdések.

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm aki glutén érzékeny... kap 90%-os kedvezményt tömegközlekedésre...és még egy kísérőt is vihet magával aki szintén megkapja a 90%-os kedvezményt...

Viszont a nővérem asztmás, ő mégsem kap efféle kedvezményeket, és kísérőt se. Pedig lehet nagyobb szüksége lenne egy asztmásnak egy kísérőre, mert bármikor rohama lehet. Egy liszt érzékeny meg nem fog olyat enni, ha megy valahova amiben esetleg glutén van. Ha mégis akkor is csak hasmenése lehet... de egy fulladás az utca közepén...vagy egy zsúfolt buszon, vagy bármi ami kiválthat asztmás rohamot. Ezért nem értem miért jár a glutén érzékenyeknek kísérő...


A többi hasonló étel allergia/érzékenységben szenvedők szintén kapnak ilyen kedvezményeket?


(És ezzel nem akartam semmi rosszat mondani arra, aki glutén érzékeny!)


Várom a véleményeket!


2011. aug. 2. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a gluténérzékenyeknek olyan baromi sokba kerül a diéta, hogy elképesztő!!!El sem tudnád képzelni micsoda kiadás,megterhelés!!Meg mennyire ki vannak rekesztve a társadalomból mert szinte semmit nem csinálhatnak, amit más emberek szoktak!!Ennyi vigaszuk sem lehet, hogy legalább a közlekedésük legyen olcsóbb, ha már egy kiló liszt majdnem 2000 ft???
2011. aug. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, rohadt drága a kaja.. Egyelőre szüleim fizetik, de nem tudom mi lesz ha majd magamnak kell. Valószínűleg ünnepnapokon fogok csak tésztás/rizslisztes kaját enni. A hús is drága, azt se ehetek mindig, asszem én rizsen fogok élni meg tojáson... Szép élet lesz..
2011. aug. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és ez is csak 18 éves korig van már csak, úgyhogy fél év és még ennyi könnyebbség se lesz..
2011. aug. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 AmyReynolds22 válasza:
Én lisztérzékeny vagyok, és egyetértek azzal, hogy egy asztmásnak is adhatnának ilyen kedvezményt, mint amilyen nekem van. Sosem volt szükségem kísérőre, nincsenek rohamaim, hasmenésem sincs, a tüneteim rég elmúltak, mióta diétázom. A gluténmentes termékek tényleg iszonyatosan drágák, egy átlagos keresetű ember csak ritkán teheti meg, hogy rájuk költ. Mi otthoni módszerekkel fejlesztettünk ki magunknak ételeket, általában búzaliszt helyett rizslisztet használunk, ami nem is olyan drága. De hihetetlenül megnehezíti az életet, hogy nem ülhetek be akármelyik étterembe akármit megenni, egy gyorsétteremben szinte labdába se rúghatok. Normál étteremben is csak az ételek kb. 5%-át ehetem. Hidd el, én is igazságtalannak tartom, hogy mások nem kapnak ilyen kedvezményt, de végül is örülök neki, hogy nekem legalább jár, ennyi plusz kiadás mellett. De itt még azt is olvastam, hogy minket kitaszítanak a társadalomból, meg ilyenek. Ez speciel nem igaz. Aki meglát az utcán, nem tudja, nem látja rajtam, hogy lisztérzékeny vagyok, csak akivel én ezt megosztom. Szerencsésnek mondhatom magam, hogy nem lettem cukorbeteg, nem kell szúrkálnom se magam. A barátaim elfogadnak olyannak, amilyen vagyok, sosem csúfoltak ezzel, volt akivel évekig egy osztályba jártam, de észre sem vette, hogy kicsit másféle szendvicsem van, mint a többieknek. Mellesleg ahogy már előttem is mondták, csak 18 éves korunkig kapunk ilyen kedvezményt, szóval mi, lisztérzékenyek sem örülhetünk sokáig. Bocsi az offért.
2011. aug. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 AmyReynolds22 válasza:
Jah és mellesleg teljes értékű életet élek, csak az étkezési szokásaim mások, mint egy átlagos emberé. A testem is jól fejlett, szóval felejtsük el a tévhiteket, miszerint egy lisztérzékeny nem lehet ugyanolyan normális ember, mint bárki más.
2011. aug. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem én ezt a kisebb felháborodást... de a kedvezménnyel nincs bajom... csak a kísérővel!

Köszi, hogy kaptam egy szavazatot, miszerint az asztmásoknak is járhatna kísérő.

De még mindig ott tartok, hogy egy asztmásnak nagyobb szüksége lenne egy kísérőre, mint egy glutén érzékenynek... vagy legalább adnának nekik is...

Azt, hogy 18 éves korig jár, az én barátom már 19 és még mindig kap...és nem emlékszem, hogy mondta volna, azt valamikor hogy megfog neki szűnni.

2011. aug. 4. 12:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Pedig 100%, hogy már nem járna neki! Csak nyilván a kallerek se épp naprakészek az ilyen szabályozásokban.. Én is egyetértek, hogy az asztmásoknak is járna! Sőt még abban is, hogy nekünk, lisztérzékenyeknek, teljesen indokolatlan. Viszont akkor támogassák a lisztérzékeny élelmiszerek árát cserében, hogy ugyanannyiba kerüljenek, mint a normál kaják. Ha ezt bevezetnék, mindenki elégedett lenne szerintem. (Asszem 3. hozzászólást írtam én.)
2011. aug. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szia:) nem tudom még érdekel e de az én fiam 16 éves és allergiás-asztmás 13 éve 3 éves volt mikor diagnosztizálták.és mi meg kaptuk a 90% os kedvezményt.nekünk azt mondták ez akkor jár ha állandó gyógyszeres kezelés alatt áll , orvosi javaslat szerint igy az emelt családi pótlék mellé.
2011. szept. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
jaj és elöbb elfelejtettem irni hogy kísérővel együtt. helyi tömegközlekedés esetén pedig ingyenes neki és a kisérönek is
2011. szept. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!