Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történne, ha meginnék egy...

Mi történne, ha meginnék egy liter ioncserélt (desztillált) vizet?

Figyelt kérdés
foglalkoztat a kérdés, és nem tudom...:D
2011. aug. 2. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem semmi
2011. aug. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az ioncserél és a desztillált víz nem teljesen ugyanaz.

A desztillált víztől semmi bajod nem lenne, az gyakorlatilag lecsapódott vízpára. Nincsenek benne nyomelemek, de ha az étrendedben amúgy vannak (márpedig vannak), akkor semmi bajod nem lenne tőle. Az tiszta víz.


Mondjuk szerintem az ioncserélt víztől sem lenne semmi, van benned éppen elég ilyen-olyan ion. Addig lenne csak ioncserélt, amíg a szádba nem veszed.

2011. aug. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam, hogy káros az egészségre, mert megbontja a szervezet elektrolit egyensúlyát, és attól el is lehet patkolni nem is olyan hosszú távon.
2011. aug. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
agyoedema
2011. aug. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szerintem semmi bajod nem lenne, bár én semmi pénzért nem innék bele olyan vízbe, ami előtte mindkét ioncserélő gyantán átment :S
2011. aug. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy egyszerre iszod e szerintem.

A vízből se szabad egyszerre sokat inni.Akkor pláne ha desztillált víz.

2011. aug. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Meghalhatsz! [link]
2011. aug. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nekem a "kizárólag a só-víz háztartásunk károsítására alkalmas" az nem egyenlő a halállal. a többieknek köszi:)
2011. aug. 3. 21:32
 9/9 genlisea válasza:
Kevesen tudják, de az italautomaták is ioncserélő műgyantával működnek un kationcserélő, a vízkeménységet okozó Ca és Mg kationokat lecseréli Na ionokra (konyhasóból). Ezeket a műgyanta ágyakat időszakosan sóval át kell mostani. Ebből tehát az következik, hogy egyáltalán nem káros!
2015. febr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!