Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Inzulinrezisztenciások:terhelé...

Inzulinrezisztenciások:terheléses vércukor kontrollvizsgálat előtt be kell venni a Metformint?

Figyelt kérdés

Inzulinrezisztencia miatt Metformint szedek már egy ideje, hétfőn kell mennem az első kontroll terheléses vércukor vizsgálatra (a gyógyszer végleges adagjának elérése után), de elfelejtettem megkérdezni az endokrinológustól, hogy be kell-e vennem előtte a reggeli Metformin adagot vagy nem:S Amikor időpontot kértem a laborba, az ott dolgozók azt mondták, ők nem tudják, de mivel ez egy precíziós vizsgálat, kérdezzem meg az orvosomat. Fel is hívtam,de szabadságon van a hónap végéig:(


Az Orvostudakozón (Netes) nincs endokrinológus, ezért gondoltam, hogy megkérdezem ezen a fórumon azokat a böngészőket, akik szintén inzulinrezisztenciára (esetleg cukorbetegségre) szednek Metformint,és a gyógyszer adagjának beállítása után jártak kontroll terheléses vércukorvizsgálaton.


Ti bevettétek a reggeli gyógyszeradagot a vizsgálat előtt?


Köszönöm a segítséget!


2011. aug. 5. 12:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!