Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azt olvastam, hogy étkezések...

Azt olvastam, hogy étkezések után közvetlenül nem tanácsos vizet inni, mert lelassítja az emésztést. Van ennek alapja? Kb. mennyi idő múlva ajánlott újra inni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 10. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs alapja. Étkezések előtt, közben és utána is jó a folyadék. A gyomrod könnyebben mozgatja az ételt ami benned van, ha hajlamos lennél gyomorsav túltengésre, akkor azt higítja, a tápanyagok könnyebben kioldódnak, a beleid könnyebben továbbítják. Ezen kívül nem eszel túl sokat ha folymatosan iszol mellé.
2009. ápr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy nehezebb az emésztés,és lassabb,mert felhígítja a gyomorsavat. Fél órával előtte,és kb.1 órával utána a legjobb vizet inni. Ha előtte iszol,kb.fél órával,akkor az eltelít valamennyire,és nem fogsz annyit enni.
2009. ápr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az anatómia tanárnőm, hogy nem jó inni közvetlenül evés után,pont azért,mert hígítja a gyomorsavat és nem lesz megfelelő az emésztés. De szerintem annyira nem befolyásolja, hogy baj legyen belőle. Én mindig iszok utána,mert jól esik :) És nem zavarja meg különösebben az emésztésemet. Nyugodtan igyál.
2009. ápr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat :D
2009. ápr. 10. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!