Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Azt olvastam, hogy étkezések után közvetlenül nem tanácsos vizet inni, mert lelassítja az emésztést. Van ennek alapja? Kb. mennyi idő múlva ajánlott újra inni?

2009. ápr. 10. 11:04  Privát üzenet  

A válaszok
Nincs alapja. Étkezések előtt, közben és utána is jó a folyadék. A gyomrod könnyebben mozgatja az ételt ami benned van, ha hajlamos lennél gyomorsav túltengésre, akkor azt higítja, a tápanyagok könnyebben kioldódnak, a beleid könnyebben továbbítják. Ezen kívül nem eszel túl sokat ha folymatosan iszol mellé.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2009. ápr. 10. 11:08 Privát üzenet
Én úgy tudom,hogy nehezebb az emésztés,és lassabb,mert felhígítja a gyomorsavat. Fél órával előtte,és kb.1 órával utána a legjobb vizet inni. Ha előtte iszol,kb.fél órával,akkor az eltelít valamennyire,és nem fogsz annyit enni.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2009. ápr. 10. 11:14 Privát üzenet
Nekem azt mondta az anatómia tanárnőm, hogy nem jó inni közvetlenül evés után,pont azért,mert hígítja a gyomorsavat és nem lesz megfelelő az emésztés. De szerintem annyira nem befolyásolja, hogy baj legyen belőle. Én mindig iszok utána,mert jól esik :) És nem zavarja meg különösebben az emésztésemet. Nyugodtan igyál.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2009. ápr. 10. 11:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat :D

# 4/4Időpont 2009. ápr. 10. 12:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Vesekövem van, napi két litert kéne inni, de már hányingerem van víztől, teától. Mi legyen?
A citromfű teát lehet állandó jelleggel inni?
Nagyon vékony hangom van. Se cigizni, se inni nem szeretnék az érdekében, hogy mélyebb legyen. Én a műtétre gondoltam. De hogy is működik az? Milyen műtétet kell ahhoz csinálniuk?
Aki rákban hal meg, annak mi a halálának az oka közvetlenül?
Miért nem szavabd evés közben, vagy evés után közvetlenül folyadékot inni?
MRI-nél hogy megy a vizsgálat folyamata, kell-e valamit magammal vinni, stb? Erről nem adtak felvilágosítást, csak annyit mondtak, hogy a vizsgálat előtt (közvetlenül? Vagy...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!