Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Totál depresszi...

Mit csináljak? Totál depressziós vagyok a hajhullástól:' (

Figyelt kérdés

már több, mint egy hónapja hullik a hajam, és nem tudom, mitől. Elkezdtem változatosabban étkezni, fehérjeturmixot inni, kétfajta étrendkiegészítőt szedek (vitaminok). Egy hónapja voltam sima vérvételen+vasat is néztek, de semmi. Most elmentem a a belgyógyászhoz, aki azzal "nyugtatott", hogy attól, hogy hullik a hajam, még egyáltalán nem biztos, hogy beteg vagyok, sőt. Az esetek többségében nem találják meg a kiváltó okot. Kért egy csomó mindenre kiterjedő vérvizsgálatot, jövő héten megyek nőgyógyászhoz, plusz majd azért bejelentkezem egy bőrgyógyászhoz is. Ja, fogászatra is jártam, az egyik fogamat gyökérkezelték, de még mindig érzékeny, plusz van egy másik gyökérkezelt fogam, az sem túl kóser, úgyhogy még oda is járok. Ha minden kötél szakad, elmegyek egy hőtérképes vizsgálalatra az Ormosiba. De most már olyan szinten hullik, hogy eddig valahogy tartottam magamban a lelket, de tegnap eltörött a mécses. Hajmosás után még az átlagosnál is több hullott, szerintem 300-nál is több, de annyira ki voltam, hogy a végén már hozzá sem mertem érni, anyám szárította meg, csak annyit fogtam fel, hogy még ő is egy rahedlit kiszedett. Már annyira sz*r a közérzetem, hogy nincs kedven felkelni, nem merek hozzáérni a hajamhoz, és nincs kedvem emberek közé menni. Most még azt hiszem, nem látszik, hogy ritkulna - bár én észrevettem, hogy kevesebb -, de rettegek, hogy mi lesz, ha elkezdek kopaszodni. Nem tudom, mi tévő legyek. És ha belegondolok, hogy lassan kezdődik a suli... A hideg is kiráz a gondolatra:S

Volt már valaki hasonló cipőben?:( Ha igen, hogy vészelte át, és mi lett a dolog vége?

19/L


2011. aug. 13. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
...
2011. aug. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna ki a kérdést... :S :( Nekem sincs semmi bajom a vizsgálatok szerint, és mégis... Már kipróbáltam tök sok mindent, de nem használt.


Most a méregtelenítéssel próbálkozom, samponból pedig csak vegyszermenteset használok egy ideje, mintha egy kicsit jobb lenne a helyzet. Talán neked is segítene.

2011. aug. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kitartás! Próbálj meg egyelőre nem elkeseredni, reméljük, hogy valamelyik vizsgálat ad rá - gyógyítható - magyarázatot. Bőrgyógyásznak mindenképpen mutasd meg, egy jó szakember sokszor ránézésre is megmondja, mi a baj. Nekem legalábbis így volt a hormonális eredetű hajhullással. Ha ez sem segít, vannak jó hajklinikák is, ahol természetes eszközökkel gyógyítanak.
2011. aug. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha stresszes az életed, lelki problémád van, attól is hullhat, úgyhogy a hajad érdekében, nyugodj meg.

Ajánlom, hogy fodrásztól is kérj tanácsot.

Ne szedjél mindenféle vitaminokat, mert a túladagolásuk szintén okozhat akár hajhullást is.Inkább étkezz változatosan.Egyél sok tojást,búzacsírát, diót, nagyon jók a hajra és használj csalán sampont, csalánteás hajöblítést.

Régebben nekem is volt egy időszakom, mikor csúnyán hullott a hajam, pedig nem voltam beteg.Egy természetgyógyász akkor azt mondta nekem, hogy 7 évente teljesen megújul a hajzat is.

Ha hosszú a hajad, a hosszúsága miatt is tűnhet soknak , ami kihullott.Az is lehet, hogy "fáradt" a hajad, ha esetleg gyakran fested, vasalod, túlápolod, vagy túl erősen kötöd copfba.

2011. aug. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ahogy leírtad az esetedet, és a bőrgyógyásszal kezdtem volna. Ugyanis ha tudottan nincs semmi bajod, akkor csak helyi eredetű lehet az ok. A haj meg a fejbőrödön van

2011. aug. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tévedés. Én nem azt írtam, hogy nincs semmi bajom, még végére sem értem a vizsgálatsorozatnak, leletet még nem is kaptam, épp ezért. Az elmúlt két-három hónapban menstruációs problémáim voltak, úgyhogy már csak ezért is reménykedem, hogy van valami bajom, ami magyarázza a hajhullást is, ugyanis a rendszertelen mensi is van valamitől. Csak egy hónapja hullik, és teljesen ki vagyok, már mindent megpróbáltam, semmi sem vált be:S És kezdek kiakadni. Attól félek, hogy nem találják meg az okát:S
2011. aug. 13. 18:42
 7/11 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy (THS) értékeket néztek a vérvételen? Ha nem, azt érdemes nézni. Ill. süllyedést, hogy nincs-e valami gyulladás a szervezetedben.

Vitamin mellett kálciumot, D-vitamint is lehet szedni, nekem ezek használtak (bár nekem szoptatástól hullott és sajna elég jól felkopaszodtam). Jó a Bánfi hajszesz és a Varga cseppek is.

Kalkuláld bele azt is, hogy bármi fog hatni végül, 3-6 hónap kell ahhoz, hogy meg is jelenjenek az új hajszálak. Egyébként ha nagy hajhullás mellett vannak baba-hajaid (kis kunkori új hajak főleg halántékon), akkor nincs baj, csak intenzívebben cserélődik.

2011. aug. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát, babahaj van. Akkor tényleg nem kell félnem? Amúgy mondtam az orvosnak, hogy mi van ha hormonális, azt mondta kizárt. De addig ütöttem a vasat, amíg a TSH-t is meg nem nézette,pláne, mert a múltkor is épp határon volt. Viszont ha az ösztrogén-tesztoszteron aránnyal lenne gond, akkor androgén típusú hajhullás lenne, nem diffúz. Úgyhogy az valóban kizárt. CRP-t szintén néztek.
2011. aug. 13. 19:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Crp és a süllyedásed jó volt?

Nekem is hullik eléggé intenzíven,volt 2 szülésem egymás

után,lehet,hogy az is bezavart!De valószínű nekem is hormonális gondjaim vannak,ebben a hónapban megyek az endrokrinológushoz!Majd látjuk....(babahaj nekem is van)28 n

2011. aug. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Majd kiderül, még nem hívtam a dokit az eredményekért. Ilyet se mondtam még, de nagyon remélem, hogy lesz benne valami hiba:) Amúgy neked milyen típusú a hajhullásod? Csak mert mondod, hogy lehet, hormonális.
2011. aug. 14. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!