Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a legjobb gyógyszer/kenőcs...

Mi a legjobb gyógyszer/kenőcs aranyérre?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

attól is függ milyen fokú mert nem sokra mész kenegetéssel a rögösödött aranyérnél.

amúgy a lioton gél és ezt doki mondta.

2011. aug. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyulladt aranyérre Detralex tabletta, ezzek sok esetben még a műtét is elkerülhető. Hátránya, hogy drága és egy kúrát kell belőle tartani.


Kenőcsök és kúpok közül attól függ, mi a fő panaszod, vérzés, gyulladás, vagy viszketés.

2011. aug. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az Aurobin vált be, folyamatos használat mellett ki se jön az aranyér (kivéve ha órákon át üldögélsz hideg kövön).
2011. aug. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
A Lioton nem visszérre való?
2011. aug. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Az aranyér visszér, csak kellemetlen helyen...
2011. aug. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként hihető, hogy egyes esetekben hasznos lehet a Lioton is, de mivel véralvadásgátló van benne, így egy vérző aranyér csak rosszabb lesz tőle. Az Aurobin tényleg nagyon jó, de receptköteles, mert szteroid van benne - épp ezért hosszú távon nem is javasolt az alkalmazása.
2011. aug. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Én a Reparont használom, nálam beválik, szóval csak ajánlani tudom.
2011. aug. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

dr.Bánfalvi Péter aranyér blog stb...

mint mondtam nem mindegy milyen fokú vérzőre már senki nem keneget semmit ez logikus,ott már betadin sokszor a többi elolvasható vagy irány a doki.

2011. aug. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

@16:51


A szteroid miatt miért nem szabad huzamosabb ideig használni? Mit okoz? Én 4 éve használom folyamatosan, naponta egyszer, nélküle napokon belül kiújulna. Milyen kellemetlen mellékhatásra/egészségkárosító hatásra számítsak?

2011. aug. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
52%

Sok mellékhatása van a szteroid hosszabb idejű alkalmazásának (értsd: 4 hétnél tovább történő rendszeres használat), pl: bőr elvékonyodás, stria, kisér tágulat, szövetsorvadás, bőrkiütés...stb.

De ez benne van minden szteroid tartalmű aranyér kenőcs tájékoztatójában, nézz utána az interneten.

A Posterisan forte is tartalmaz szteroidot, és a betegtájékoztató is írja: hosszabb ideig tartó kezelés esetén: szövetsorvadás, bőrkiütések (szteroid-akne), a finom érágak tágulata (teleangiectasia), csíkok a bőrön (stria)...

2012. ápr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!