Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megint ott tartunk mint mikor...

Megint ott tartunk mint mikor az F1-es sportolók reklámoztak cigaretta márkákat?!

Figyelt kérdés
Csak most nem cigarettáról lenne szó. A Monster cégre gondolok, aki csomó extrém sportolót szponzorál. Hova süllyed a világ? Egy cég aminek a terméke szív problémákat okozhat? Nem röhej?
2011. aug. 15. 12:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerinted hány olyan ember van a világon, aki a reklámok hatására szokott rá a cigire? Engem egyáltalán nem zavart, hogy a Hungaroringet MARLBOLO Magyar Nagydíjnak hívták. Ahogy nem zavar a cigi sem a filmvásznon, sem a könyvek borítóján. Az életben viszont gyűlölöm a cigifüstöt, soha nem dohányoztam. Már megint ez a liberális túlkapás van a világban, hogy filmen sem szerepelhet cigi, mert jaj, meg hú, majd emiatt rászoknak az emberek. Hát a nagy túrót szoknak rá! Amikor én nőttem fel, még lehetett cigit reklámozni (ld. F1), cigizek a filmekben, cigiztek a hivatalokban, stb. mégis alig volt dohányzó nő, dohányzó tinédzser meg pláne. Nézd meg ma, nagy tiltás, meg hiszti, és lám, már a 12-13 éves taknyosok, ráadásul a lányok pofájából is lóg a dekk. Ez vajon miért van? Mert nem a reklámoktól az tuti.


A másik meg az energiaital. Ez szintén ilyen agymentes tinédzserek betegsége, hogy napi literekkel isszák, mert ez a menő. A gyártó nem tehet arról, hogy ostobák az emberek, senkinek nem tartanak pisztolyt a fejéhez, hogy MÉRTÉKTELENÜL igya ezt a sz*rt. Rá van írva az ilyen cuccokra, hogy mennyi a napi max mennyiség, stb. Az, hogy a fogyasztó erre sz*rik, az meg legyen az ő baja. Attól, hogy valaki negyedévente iszik egy-két energiaitalt, attól nem lesz szívbeteg. Aki meg víz helyett ezt issza, annak úgy kell. Nem tudom, mit kell ezen fönnakadni.


26/N

2011. aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!