Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túlzott faggyútermelésre...

Túlzott faggyútermelésre antibiotikum?

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Az antibiotikum a baktériumokat öli. Nem értem, hogyan hatna a faggyútermelődésre?
2011. aug. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmi hatása nem lesz a faggyútermelésre. Különben antibiotikumot csak nagyon indokolt esetben szabad szedni.Étrendből iktasd ki az olajos magvakat, csokoládét, magas zsírtartalmú felvágottakat, zsíros tejtermékeket.
2011. aug. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolók sztereotípiáival ellentétben indokolt esetben igenis szokott bőrgyógyász felírni antibiotikumot (pl. tetraciklin).


A faggyúmirigyekben ugyanis van többek között egy Propionibacterium acne nevű baktérium, ami elszaporodva ezek gyulladását okozza, a gyulladás pedig további faggyútermelést eredményez. Mivel a kiváltó ok egy baktérium jelenléte, így a kezelés is antibiotikummal történik, általában valamilyen tetraciklinnel. A terápia minden esetben bőrgyógyászati diagnózist igényel.

2011. aug. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm 3. válaszoló, én is ezt olvastam. És olyan mértékű a hajam zsírosodás, ami elviselhetetlen számomra, de a legnagyobb problémám, hogy hatalmas mértékben hullik a hajam ettől... Már nagyon ritka!

Nem akarok senkit megbántani és nem akarok nem ide illő stílust sem képviselni, de nem értem, ha valaki nem tud valamihez hozzászólni, csak egy laikus véleménye van valamiről, miért írt választ? Segíteni CSAK a tényszerű tudással tudunk, nem? Én legalább is csak e szerint válaszolok kérdésekre...

2011. aug. 23. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!