Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kényszergondolatok, kényszeres...

Kényszergondolatok, kényszeres, nem szándékos rosszat kívánás másoknak? SEGÍTSÉG! MIt tegyek? Van még vki így?

Figyelt kérdés

Már lassan beleőrülök:((((((((((((((( már régóta van, hogy kényszergondolatok gyötörnek...

rosszat kívánok másoknak gondolatban, pedig nem akaroooooom:( utána mindig lelkiismeretfurdlalásom van, hogy nehogy ezzel ártsak másoknak...az a gondolat gyötör, hogy ugye nem azért van vmi gond, mert én gondolatban rosszat kívántam neki?

amúgy nem olyan kívánság ez, mint amikor mérges vagyok vkire, csak úgy a gondolatomba van:S

Mit tegyek ellene? orvoshoz nem akarok menni, van vmi ötlet, akinek ilyen problémája van?

Köszönöm!


2011. aug. 23. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj pszichológushoz. A pszichologus pont erre van, hogy segitsen, a normális emberek hetkoznapi gondjain. Csak sokan osszekeverik a pszichiáterrel.
2011. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

igen:$ csak szégyellem bárkinek is elmondani...

és hátha vannak itt olyanok, akiknek van tapasztalatuk arról, hogy miként tudnám ezt megzsüntetni:$

köszönöm am a válaszodat:)

2011. aug. 23. 19:13
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek csak gondolatok, és soha nem teszed meg őket. Keress magadnak olyan hobbit, ami eltereli a figyelmedet. És legyen egy pont, egy pozitív kép, emlék, amivel meg tudod nyugtatni magad. Vedd körül magad minél több emberrel, ne engedd, hogy a betegség körülfonjon!
2011. aug. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a kedves válaszodat:)

mindent megpróbálok azért tenni, hogy leküzdjem...csak most meg mindig arra gondolok, hogy jajj mi van, ha a rosszkiváásaim miatt vkinek baja lett:(

2011. aug. 23. 19:31
 5/13 A kérdező kommentje:
*n :$
2011. aug. 23. 19:31
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus tényleg megéri a pénzét. A "terápia" kezdete után pár alkalommal már érezhető javulás kovetkezik be.

Neki nem kell szégyelned elmondani gondjaidat, mert egyrészt eskü köti a titoktartáshoz, másrészt, ezzel foglalkozik, és tud rajtad segíteni.


Az a megfigyelésem, hogy manapság egyre több a valamilyen mentális zavartól szenvedő ember. Nyugodj meg másoknak is vannak gondjaik. Amúgy hány éves vagy? és milyen nemű?

Csak mert idővel ez rosszabbodhat is, és jobb még akkor kezelésbe venni amikor még kezdeti stádiumban van.

2011. aug. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

20/l vagyok:) igen...lehet, hogy bátorságot kellene vennem és akkor legalább le tudnám ezt küzdeni...csak nehéz, meg azt vettem észre, hogy sokszor ha van elég kitartásom, akaratom, akkor egy rövid időre sikerül is...csak később megint ezek a gondolatok...:S

amúgy köszönöm a válaszodat:)

2011. aug. 24. 10:32
 8/13 anonim válasza:
Szia! Most olvastam a kérdésedet! Leírnád Nekem, hogyan sikerült legyőznöd ezeket a kényszergondolatokat? Előre is köszönöm!
2012. aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

szia utolsó válaszoló:) a kérdező vagyok, csak másik névvel:)

ne haragudj, hogy ennyi idő után írok, de nem néztem mostanában a kérdéseimet:)

úgy sikerült leküzdenek a kényszeres rosszat kívánásokat, hogy amikor vkinek gondolatban rosszak akartam kívánni, akkor gyorsan eltereltem a figyelmemet vmivel, mondjuk ránéztem vmire, vagy ilyenek.

mondjuk ha kitalálsz vmit az ilyen gondolatok esetén, hogy mire fogsz gondolni, hogy eltereld a figyelmedet, az is jó lehet:)

mondjuk magától is elmúlt szerintem, csak az a lényeg, hogy ne azon gondolkozz, hogy jajj nehogy rosszat kívánjak vkinek, hanem egyszerűen csak ne gondolkozz sokat a dolgon:)

nem tudom, neked sikerült már leküzdened azóta, de azért gondoltam írok ide, még ha ilyen sok idő múlva is:)

2013. júl. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szia, 24/F vagyok ugyan ebben szenvedek mint te szenvedtel lassan 3hete de ami durva csak a lanyommal kapcsolatban rosszakat kivanok neki akaratomon ellenere halált meg stb mar korulbelul elakarok jonni ottonrol nehogy baja legyen es nem talalok kiutat, nem drogozom semmi eddig kiegyensulyozott eletunk volt lakas auto minden de beleorulok es csak nala jon elo valami tipp vagy otlet? Mindennel jobban szeretem ot es a cselekedeteim arra utalnak,hogy jo apukaja vagyok a felesegem tamogat,hogy majd csak elmulik de mellette aggódik ahogy enis, valami segítség? Köszönöm
2023. aug. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!