Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Milyen betegségnek lehet tünete a memóriazavar?

Gyakran előfordul, hogy elfelejtek dolgokat. Hogy a dolog jellemét szemléltessem, ez ma történt:

Délután hirtelen rámtört, hogy nem emlékszem mit csináltam nap közben. Próbáltam emlékezni a délelőttre de semmi. Úgy "éreztem", hogy elmentem otthonról, de végiggondolva nem jutott eszembe ilyen. 1-2 percig gondolkoznom kellett, hogy rájöjjek tényleg elmentem. Végig kellett gondolnom egész reggeltől a dolgokat, hogy eljussak oda, amikor elmentem és onnantól már minden beugrott. Nagyon ijesztő érzés volt.

Emellett jelentkező tünet még a fejfájás.

Mi lehet ez? Lehet köze a meleghez?

Mindig is féltem a skizofréniától mert a nagybátyámnak volt. Annak lehet tünete?

2011. aug. 24. 18:20  Privát üzenet  

A válaszok
Agylágyulás (nem vicc), agyi vérellátás probléma (amiböl sokféle betegség származhat), cukorbetegség, szerencsésebb estben csak vitaminhiány, fáradság, akár csak a melegtől.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2011. aug. 24. 18:27 Privát üzenet
Ez nem schizofrénia, ne aggódj. A schizofrénia a pszichózisok közé tartozik, ami azt jeleni, hogy a betegnek zavart szenved a kapcsolata a valósággal (leegyszerűsítve olyasmit él át, ami csak a fejében létezik). A fáradtság és a kánikula szerintem okozhatja a problémádat, nem feltétlenül betegség áll mögötte. Ha nem javul a dolog, akkor érdemes utánajárni (első körben háziorvos).

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2011. aug. 24. 19:25 Privát üzenet
Agykamratágulat például.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2011. aug. 24. 21:30 Privát üzenet
Attól is függ, hány éves vagy. 60-65 év felett lehet Alzheimer-kór tünete is. De kezdődhet már 45-50 évesen is. Keresd fel a háziorvost, és mondd el neki a tüneteket, és kérj a lakóhelyedhez legközelebbi Demencia-központba beutalót és ott telefonon egy időpontot, hogy kiszűrhessék,mi a bajod.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2013. jan. 25. 15:42 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha hasnyálmirigyrákos ismerősömnek a szeme besárgult annak mi az oka? És ez a betegségnek melyik fázisa?
Köszvény betegségre mennyi csalánteát lehet inni egy nap? úgy tudom az jót tesz a betegségnek!
HELP! Mitől lehet ez? Valami betegségnek a tünete/jele lehet?
Mi annak a betegségnek a neve amikor hidegben melege van az embernek, melegben meg fázik?
Az lehet valamilyen betegségnek a tünete h kivánom az ectet? Vagy valami vitaminhiany?
Ennek a betegségnek mi a neve? (bővebben)

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!