Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen betegségnek lehet...

Milyen betegségnek lehet tünete a memóriazavar?

Figyelt kérdés

Gyakran előfordul, hogy elfelejtek dolgokat. Hogy a dolog jellemét szemléltessem, ez ma történt:


Délután hirtelen rámtört, hogy nem emlékszem mit csináltam nap közben. Próbáltam emlékezni a délelőttre de semmi. Úgy "éreztem", hogy elmentem otthonról, de végiggondolva nem jutott eszembe ilyen. 1-2 percig gondolkoznom kellett, hogy rájöjjek tényleg elmentem. Végig kellett gondolnom egész reggeltől a dolgokat, hogy eljussak oda, amikor elmentem és onnantól már minden beugrott. Nagyon ijesztő érzés volt.


Emellett jelentkező tünet még a fejfájás.

Mi lehet ez? Lehet köze a meleghez?


Mindig is féltem a skizofréniától mert a nagybátyámnak volt. Annak lehet tünete?


2011. aug. 24. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Agylágyulás (nem vicc), agyi vérellátás probléma (amiböl sokféle betegség származhat), cukorbetegség, szerencsésebb estben csak vitaminhiány, fáradság, akár csak a melegtől.
2011. aug. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nem schizofrénia, ne aggódj. A schizofrénia a pszichózisok közé tartozik, ami azt jeleni, hogy a betegnek zavart szenved a kapcsolata a valósággal (leegyszerűsítve olyasmit él át, ami csak a fejében létezik). A fáradtság és a kánikula szerintem okozhatja a problémádat, nem feltétlenül betegség áll mögötte. Ha nem javul a dolog, akkor érdemes utánajárni (első körben háziorvos).
2011. aug. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Agykamratágulat például.
2011. aug. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Attól is függ, hány éves vagy. 60-65 év felett lehet Alzheimer-kór tünete is. De kezdődhet már 45-50 évesen is. Keresd fel a háziorvost, és mondd el neki a tüneteket, és kérj a lakóhelyedhez legközelebbi Demencia-központba beutalót és ott telefonon egy időpontot, hogy kiszűrhessék,mi a bajod.
2013. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!