Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi ideig kell mankózni...

Mennyi ideig kell mankózni egy artroszkópos térd műtét után?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Mikor nekem volt ilyen tipusú műtétem egyáltalán nem kellett mankóznom.
2009. aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
1-2 hét
2010. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Nekem az orvos még meg is tiltotta, hogy mankózzak. Amúgy meg te érzed...
2010. dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Az "artroszkópos" műtét egy eljárás, mely során artroszkóp segítségével tárják fel a térdet. Az,hogy meddig kell mankózni, a térdműtét jellegétől függ. Meniscus sérülés esetén (ez a comb-és sípcsont közti félkör alakú porcgyűrű)egyáltalán nem kell mankózni. Műtét után egy éjszakát bent tartanak megfigyelésre, de másnap a lábadra állítanak, és hazabicegsz. Egy hét teljes nyugalom ajánlott (a gyógytornász által ajánlott egyszerű combizomerősítő gyakorlatokkal), utána pedig szitén gyógytornász, az előírt mennyiségben, de kb. 7-10 nap után rendesen jársz, 30 nap után pedig sportolhatsz. HA viszont a szalagrendszered sérült meg (különösen valamelyik keresztszalag), és ezeket műtik meg "artroszkópos" eljárással, akkor sokkal rosszabb helyzetbe kerülsz, ugyanis 3 hétig kell otthon tartózkodnod egy coombtőtől lábfejig érő ortézisben (avagy térdvédőben, ami TB-re is 15e Ft, 20 napig kell véralvadásgátló injekciót beadnod a hasadba (ami mellesleg nem fáj, csak pár percig csíp egy kicsit), és utána kezdődik a 6 teljes hét gyógytorna, DE még ez után sem sportolhatsz terheléssel, csak nagyon de nagyon fokozatosan.

Szóval kérdésedre a válasz: atól függ, hogy milyen problémát műtöttek. Ha porc, akkor általában nincs se mankó, se cső a térdedben, és sokkal gyorsabb a gyógyulás, ha viszont (kereszt)szalag, akkor van cső, mankó, ortézis, 20 napig véralvadásgátló, és a gyógyulás ezt követően is igen hosszadalmas.

2011. júl. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Friss tapasztalat, ugyan régi kérdés, de másnak még hasznos lehet: nekem porcleválásom volt, azt műtötték artroszkóposan és 10 napig kellett szúrnom magam véralvadásgátlóval, valamint cső is volt a lábamban. De valóban 1 hét alatt simán mentem, most a gyógytorna a kérdéses még.:)
2012. nov. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Valóban régi a kérdés, de nekem ma jól jött :) Holnap műtenek.
2013. aug. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Engem tegnap műtöttek és 3-4 hétig kell mankóznom illetve 30 napig kell véralvadásgátlót szurizni magamba.
2015. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nektek érzéstelenítésben (gerinc?) vagy altatásban végezték a műtétet?
2018. márc. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Pont egy hete műtöttek.

Porcleválásom volt, ami szép lassan jó nagyra nőtt, kb 1 cm lett.

Ez tette odabent a dolgát :/

Ezt eltávolították, + shaver. Cső volt.

10 napig Fraxiparine.

Tegnap voltam feltöltésen.

Én konkrétan pár métert nem tudok megtenni mankó nélkül, még mindig nagyon fáj :/

2018. okt. 14. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Slave723 válasza:
Tegnap meniscus szakadással műtöttek. Volt zsibbasztás bódítás cső meg fàjdalom is. Kivették a sérült részt. Kell véralvadásgátló, mankó, térdgép, gyógytornász. A doki a kérdésemre hogy nem e sok ez csak azt mondta hogy nem, ha akarok még ugrabugrálni. Nem vagyok orvos úgyhogy mankózok, szúrom magam és kímélem a lábam
2021. ápr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!