Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális ez? Súlyos lábtörésem...

Normális ez? Súlyos lábtörésem volt április elsején, amit műtöttek is. - külső-, belső bokacsont, sípcsont.

Figyelt kérdés

Múlt nap kaptam új gipszet, de akkor be volt dagadva a lábam, és most tovább apadt. Simán befér két ujjam a gipsz meg a lábam közé :S Amikor kerettel megyek, akkor picit mintha lötyögne a bokámnál néha. Ezt ma észleltem először. Azt szeretném tudni, hogy ettől elmozdulhatnak a csontjaim? Van rá esély?

Hétfőn kell visszamennem a kórházba. Visszamenjek holnap, vagy nem lesz ennyitől bajom?

Gyors válaszokat várok, engem már szétvet az ideg. Segítsetek!


2009. ápr. 19. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugi! Ennyitől a csont nem mozdul el a csont, már csak azért sem mert azokat a műtét során rögzítették. Kérdésedből nem derül ki, hogy ez még fekvő gipsz vagy már járógipsz. A fekvőgipsz lötyögését én úgy oldottam meg, hogy tekertem rá pár sor gézt pluszban. Ha már járógipsz nem is lehet teljesen szoros, mert akkor nyomná az ereket és az idegeket, akkor kellene visszamenni ha zsibbadna a lábad. Nekem csak egy szimpla boka külboka törésem volt, ami annyira dagadt a lábam a járógipszben, hogy 1-2 óra fenn lét után le kellett feküdnöm, így sikerült ellavíroznom, hogy ne kelljen levenni a gipszet.
2009. ápr. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Fekvőgipszem van még, elvileg egy hét múlva állhatok rá. Akkor remélem a csavarok, drótok, meg a fém csinálja a dolgát :) Nagyon félek attól, hogy egy rossz mozdulat és kezdhetem elölről az egészet. Nem bírnám ki még egyszer... :)

Köszönöm, hogy írtál!

Te hamar rendbe jöttél?

ÉS az egyébként normális, ha fekvőgipsznél így lötyög, ennyire tág?

2009. ápr. 19. 00:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Rossz mozdulat csak az lenne ha elesnél. Fekvőgipsszel úgyis csak annyit mozog az ember amennyit nagyon muszáj. Nekem csak lemezem és csavarom volt, nem volt drótom és az külső fémrögzítés sem. A töréstől és a műtét során is sérülnek az erek ez az oka annak, hogy dagad. Nekem anno azt mondta a dokim az csak jó ha csökken a duzzanat. A gipsz utána időszakkal nem igazán akarlak elkeseríteni, de nem volt egy egyszerű menet. A boka sérülése talán a leglassabban jön rendbe. Az tény, hogy a gipsz levételtől számított 2-3 héten belül már úgy jártam, hogy nem látszott a járásomon semmi. De csak előre és hátra tudtam mozgatni a lábfejem, oldalra egyáltalán nem. Jártam vele 6 hétig tornázni, ahol a mozgások jelentős része visszajött. Úgy 5-6 hónap múlva mertem kijelenteni, hogy nagyjából olyan a lábam mint előtte volt. A gipsztől való megszabadulás után is természetes dolog, hogy dagad a láb, az enyém az átlagnál sokkal jobban dagadt. Hónapokig de akár fél egy évig is dagadhat. Nekem ez az utóbbi lett az igaz. Kitartás egyre jobb lesz, de tényleg nagyon lassan majd.
2009. ápr. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Homonnay Máté válasza:
nem baj,4 évvel idősebb bátyámmal is ez volt(fél év után akkora volt a lába, mint az enyém,pedig rohadt vékony vok), egyszerűen nem használod az izmokat,és gyengébbek lesznek.
2011. nov. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!