Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A végbélnyílásomon található...

A végbélnyílásomon található ez a kis bőrkinövés. Mi ez, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves lány vagyok és pár hónapja vettem észre hogy a végbélnyílásom oldalából egy hosszúkásabb bőrkinövés jön ki, vagy nem is tudom hogy mondjam... Semmi bajom nincs vele, a széklet normálisan kijön, csak zavar, mert csúnya... Mit tehetnék vele? Vagy szerintetek mi ez? Összenyomható, de visszaáll a formájára. Nem fáj, meg semmi ilyesmi.
2011. aug. 31. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Aranyér gyanús a dolog, biztosat csak orvos mondhat. Fájni akkor szokott, ha begyullad, vérezni meg akkor, ha nehezebb széklet felsérti. Ne várd meg ezeket, itt is érvényes, minél koraibb stádiumban van, annál egyszerűbb ( ez esetben kíméletesebb is) a gyógyítás.
2011. aug. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
un. hyperthrophias analis papilla ami kialakult Nálad, ez egy bőrkinövés, amely a végbélnyílás belseje és a külső bőr közül indul ki. Ez egy jóindulatú elváltozás. Normális estben is előfordulhat, úgy is, hogy nincs semmilyen kiváltó ok. Valamint a végbélberepedés kísérő tünete is lehet-esetleg korábban nem volt székrekedésed, vagy heves hasmenésed? Sebészileg eltávolítható, ha zavar, ill. ha begyullad. Proctológiára kérj beutalót a ho-tól.
2011. aug. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem, nagyon ritka, hogy székrekedésem lenne, vagy hasmenésem. A betegségek is nagy ívben elkerülnek egyébként. Köszönöm szépen a válaszokat, megpróbálom minél hamarabb megoldani.
2011. szept. 1. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!