Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség, félek meg fogok...

Segítség, félek meg fogok halni. Tegnap nagytakarítottam, kimarták a légutam a tisztítószerek és az ecet. Lehet bajom?

Figyelt kérdés

Előre szólok, undi lesz kicsit:D. Egész nap (reggel óta folyamatosan, akkor vettem észre) enyhén vérzik az orrom. Nem folyik ki, de ahányszor kifújom, mindig friss vér jön belőle. Megnéztem, valahonnan egész felülről a légutamból jöhet, mert amíg puha az orrom, addig semmi, de ha mélyre feldugok egy papírzsepit, már csupa vér, és nem alvadt, hanem friss, élénkpiros.

Már akkor is éreztem, hogy nagyon mar, de ennyire azért nem tűnt súlyosnak. :/ Mit csináljak, elmúlik magától? Semmi mérgezőt nem használtam, csak Flóraszeptet, vízkőoldót és ecetet. Az ecet lehet a ludas szerintem.

Egyáltalán, normális, hogy ennyi ideig vérzik?

S.O.S., halálfélelmem van, már egész belefájdult a fejem is.


2011. szept. 1. 23:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Segítség, félek! Nem merek így elaludni. :S
2011. szept. 1. 23:17
 2/14 A kérdező kommentje:
Még a vér ízét is érzem valahol nagyon fent-hátul...
2011. szept. 1. 23:17
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy komoly bajod lehet.

A fejfájás szerintem már idegi eredetű.

Valószínű azért vérzik az orrod, mert állandóan fújod és piszkálod a sebet....

Ha meg olyan halálfélelemed van miért nem mentél már el orvoshoz, háh?

2011. szept. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem fújom folyamatosan, akkor fújom ki mikor folyik. És a sebet sem piszkálom, főleg, hogy nincs is seb, vagy legalábbis nem látszik sehol.

Most kezdtem érezni az ízét, és fáj is, azért most kezdtem félni.

2011. szept. 1. 23:31
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ha olyan súlyos lett volna a károsodás már rég belehaltál volna.

Mondjuk ha holnap is fennállnak a tünetek, nem ártana elmenni legalább a körzeti orvoshoz, de akár a balesetire is bemehetsz.

2011. szept. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Amúgy az orrüregben egész vékony hajszálerek vannak, könnyen megpattanhat már attól is, hogy állandóan fújkálod.

Tényleg ne aggódj, pláne ha nem ömlik a vér.


Ha nagyon aggódsz, aludj a hasadon ma éjjel, vagy max. az oldaladon, így ha netán elöntene a vér, akkor sem fulladsz meg benne ( ez persze csak feltételezés, szerintem nem fog előfordulni ).

2011. szept. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, lehet beképzelem, de már rendesen szédülök is (azért nem hiszem, hogy pszichésen, mert bírom a vér látványát, sose voltam tőle rosszul).

Ha holnap is vérzik még, mindenképp elmegyek orvoshoz.

De az igaz, ha nagy gáz lenne, már biztos belehaltam volna. Azért ez megnyugtató.

2011. szept. 1. 23:35
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]


Nem ijesztgetésképp linkeltem be az oldalt.

Biztos hallottál már róla, hogy pl. hypót és sósavat együtt nem szabad használni, mert halálosan mérgező gázok szabadulnak fel ilyenkor.


Még az is elképzelhető, hogy valami hasonló történhetett kis mennyiségben, mert ugyan nem haltál meg, de a nyálkahártyád károsodott hiszen vérzel.

Szerencse, hogy nincs komolyabb bajod, nyugodj meg mostmár és aludj :)

2011. szept. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

hipochonder vagy...nem fújni kéne,meg folyton zsepivel ingerelni,hanem megnyugodni,szép lassan leülni és utánaolvasni,hogy hogy lehet elállítani az orrvérzést...


"A legfontosabb teendő a légutak tisztán tartása és a vérzés elállítása. Sokan fekszenek le annak reményében, hogy a vérzés így hamarabb eláll. A hirtelen helyzetváltoztatás hatására azonban növekszik a vérnyomás, ráadásul a vér hátracsorog, és lenyelve a gyomorba kerül. Ez további kellemetlenség forrása lehet: hányás jelentkezhet.

Orrvérzés esetén tehát ültessük le a szenvedő alanyt úgy, hogy a feje inkább előredőljön, ha pedig a nyaka körül szűk a ruha, lazítsuk meg. Hagyjuk, hogy a vér – még ha kellemetlen látvány is – zsebkendőbe vagy mosdóba csorogjon. A vérzés helye valószínűleg az orr első harmadában van, ezért illesszünk az orrpitvarba kis géz- vagy vattacsomót. Ha ez nincs kéznél, egy tiszta zsebkendő csücske is megteszi, de ha semmilyen eszköz nem áll rendelkezésre, az orrcimpák két ujjal történő összeszorítása is eredményes. Makacsabb vérzés esetén jó hatású a tarkóra és a homlokra helyezett hideg borogatás."

2011. szept. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ugye nem öntötted össze a floraszeptet és a vízkőoldót? vagy harci gázt fejlesztesz otthon?


Hipót és hasonlókat soha nem keverünk erős savakkal, és nem hajolunk bele kádtakarítás közben a keletkező gázba, mert mérgező.. Nyálkahártyát kikészíti szépen.

2011. szept. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!