Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a bajom? Először a rosszull...

Mi a bajom? Először a rosszullétem ugy kezdődik hogy mindkét szememben megjelenik egy piros csík és nagyon rossz érzést kelt, utána ez elmúlik és erős fejfájás alakul ki amin az ismert fejfájást csillapító gyógyszerek sem segítenek!

Figyelt kérdés
Először a rosszullétem ugy kezdődik hogy mindkét szememben megjelenik egy piros csík és nagyon rossz érzést kelt, utána ez elmúlik és erős fejfájás alakul ki amin az ismert fejfájást csillapító gyógyszerek sem segítenek! És ez a betegség befejeződik a hányással!
2011. szept. 3. 12:49
 1/5 anonim válasza:

Szia!

A válasz több mint valószínűleg a migrénes fejfájás, amit előtte tapasztalsz, azt pedig "szikralátásnak" nevezik.

Mivel a migrénes fejfájásnak ezer és ezer oka lehet, ezért érdemes nagyon odafigyelned mindíg, hogy ki tudd deríteni hogy mi okozza.

Sajnos nálam is elő szokott fordulni ez a jelenség, évek óta megtörténik, bizonytalan időközönként. Nálam általában akkor történik, amikor megerőltetem magam- fizikailag-, többnyire úgy, hogy előtte nem ettem rendesen, és/vagy nem pihentem rendesen előtte- pl kevés alvás.

Nekem is ugyanez szokott történni amit te elmondtál, és nem sikerült meglelni azt a módszert amivel el tudom múlasztani. Általában kénytelen vagyok hagyni hogy megtörténjen, szikralátás, kibírhatatlan fejfájás, utána pedig a hányás, akár többb alkalomal is. Hányás után jobb az egész, csillapodik a fejfájás, és ki tudom pihenni magam- egy nagy alvás az egyetlen, ami elmúlasztja, de nehéz fejfájással elaludni. Kelés után kótyagosan érzem magam, másodnapra elmúlik.


Amit tanácsolni tudok, hogy figyelj oda a táplálkozásodra, próbálj meg beállítani egy bioritmust magadnak, amit nagyjából be tudsz tartani nap mint nap- jusson elég időd evésre, pihenésre bőven. Figyelj a folyadékpótlásra. Ha a korod engedi, igyál reggelente kávét, vagy kólát, mert a koffein értágító hatása segíthet megelőzni a problémát.


Még annyi hogy voltam vele neurológián is, MR felvétel is készült, és egy értörésen kívül nem láttak semmit, arra pedig azt mondták hogy nem valószínű hogy az okozhatja.


Ha kérdésed van még kérdezz nyugodtan.


17/F

2011. szept. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet:)
2011. szept. 3. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem is pont ugyan ez van! voltam már orvosnál, mert amúgy is sokat fáj a fejem. Magne B6ot írtak fel, meg sokat dugult az orrom, így allergia elleni orrsprét is, így már lényegesen kevesebbet fáj a fejem. amit írtál, nálam is így van, először homályosan látok, aztán erős, kibírhatatlan fejfájás, többszöri hányás, majd 1-2óra alvás, fáradság. sajnos én sem találtam meg az okát, ugyan azt tudom javasolni mint az előző.
2011. szept. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
13/L, lemaradt.
2011. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nekem is ez volt a bajom,egyik pillanatról a másikra amire néztem villódzó fényes izéket láttam;pár perc múlva kegyetlen fejfájás( néha napokig,hányás...az iskolában akkoriban a tanárok leszrták,azt mondták szimulálok.aztán egyszer kiszáradtam a sok hányástól és bekerültem a kórházba.évekig kínlódtam ezzel a migrénnel,aztán valamiért elmúlt magától.
2012. ápr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!