Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baj, hogy ennyire sok vizet...

Baj, hogy ennyire sok vizet iszok? És szédülhetek emiatt? Vagy az a kevés ételtől van?

Figyelt kérdés

Leírom pár napi étrendemet.

1. 1-2tányér húsleves+fagyi

2. pogácsa+fagyi

3. banánturmix(2dl)+2szelet piritós


Nagyjából ennyit eszek újabban(nem fogyozok, eleve ha fogyóznék nem így tenném, mert tudom hogy ettől csak átmenetileg fogyhatok). Néha eszek még 1 kis csokit, és megiszok 5liter körüli vizet. Van hogy kevesebbet van hogy többet. Nagyon sokszor fáj a fejem és szédülök(ez kb 1hónapja van, de akkor volt hogy többet ettem, még amikor elkezdődött ez az egész).

Fogalmam sincs hogy mitől lehet ez a nem evés, sok ivás és szédülés. (régen is imádtam a vizet, volt hogy túlzásba is vittem, de pl ma kicsit szomjas voltam a buszon, elkezdtem inni a 1.5literes vizet, és úgy éreztem hogy párkortyot ittam, és még mindgi szomajs voltam, mikor ránzéztem üres volt..).


2009. ápr. 21. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is sokat iszok 4-6 l/nap, és én is szédülős vagyok de én sokat eszek és kávézok.
2009. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kaja szerintem kevés,okozhatja az is a szédülést.A víz meg szerintem sok,még nyáron a hőségben talán belefér.A cukrod rendben van?
2009. ápr. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
értem, nem tudom hogy én miért nem eszek, pedig rengeteget mozgok. Arcom is sokat változott, sose volt pufók, de most kimondottan lefogyott..
2009. ápr. 21. 21:57
 4/9 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy rendbe van e a cukrom, nagyon régen nézték nekem.
2009. ápr. 21. 21:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is 5 liter vizet iszom naponta, és remekül érzem magam tőle, ha 3 liter alá megyek, előjönnek a régi nyűgjeim: fejfájás, néha szédülés, rosszabb közérzet, repedezett bőr a köröm körül, száraz arcbőr. A víz a legjobb testápoló!

Állítólag 7-8 literig nem szabad elmenni, mert a szervezeted "megfullad".


A szédülésed szerintem attól van, hogy a vércukorszinted leesik, egyél többet!

2009. ápr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Halálhoz is vezethet a túlzott vízfogyasztás

A brit kutatók hét–nyolc liter vízről beszélnek; nagyobb mennyiségnél hányinger lép fel, azaz védekezik a szervezet. A sejtek megduzzadnak, a vese több vizeletet választ ki, de eljut egy olyan stádiumig, amikor felmondja a szolgálatot. És mivel a vese hatással van a keringésre, a folyamat – végső esetben – szívmegálláshoz is vezethet

2009. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
nem a víz miatt szédülsz hanem mert nincs tápanyag abban amit eszel: fejérjét max a húslevesben lehet felfedezni, a pirítós gyakorlatilag kenyér, tápértéke 0, a fagyi gyakorlatilag cukor, tápértéke 0.. és így tovább
2009. ápr. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Ahogy írták az étrendedben sok a cukros étel (banán turmix, csoki, fagyi) és kevés a tápanyag, ha ettől "átmenetileg fogynál" az betegségtől lenne... A túlzott folyadékfogyasztásnak hormonális okai lehetnek (diabétesz, agyalapi mirigy betegség stb.)


Kedvezőbb étrend összeállításában dietetikus segíthet, a helyes anyagcseréhez napi ötszöri étkezés javasolt megfelelő mértékben. A hormonzavart endokrinológus vizsgálja. Remélem nem vagy beteg, de ez az étrend sajnos nem jó.

2009. ápr. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat/segítséget.

Már csökkentettem a cukros dolgokon, ma is ettem nyersuborkát, vettem könnyű sonkát, és sajtot.

Amúgy azért ettem annyi cukrosat, mert akkro egy ideig nem voltam olyan rosszul, és teltségérzetet adott.

2009. ápr. 29. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!