Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Súlyos izomfájdalom! Mit...

Súlyos izomfájdalom! Mit lehet tenni, ha orvoshoz nem tudok elmenni? Ez így nem élet

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, nagyon fáj:( a helyzet az, hogy fél éve van izomfájdalmam a jobb vállamban és nyakamban. Mára már olyan erős ez a fájdalom, hogy sokszor sírva alszok el, és még fájdalomcsillapítóval is szenvedek(tegnap is ez volt). Voltam pár hónapja orvosnál, megvizsgált, és mondta, hogy talán elfeküdtem, felírt kenőcsöt és adott ötleteket mit csináljak, milyen párnát érdemes venni, hogy kell megtornáztatni az izmot. Na hát én forró fürdőzök, rozmaring kenőcsözöm, lókenőcsöt használok, tornázok, figyelek a helyes tartásra, masszírozom... de még most is megőrülök annyira fáj, ez így nem élet:( Jelenleg görcsöl a lapockám és a nyakam jobb oldal felőli izmai.

a problémám még az, hogy 200km-re vagyok a háziorvosomtól, és a lakhelyemtől, csak az ősziszünetben tudnék haza menni megvizsgáltatni magam: vérvétel, ortopédia, pajzsmirigy ultrahang... stb-re. Addig mit csináljak? naponta pár órát ha alszok, örülök mikor reggel lesz és elterelődik a figyelmem:( próbáltam megfigyelni mi váltja ki ezt a fájdalmat, de nem sikerült rájönnöm. van mikor fél hétre elmúlik, aztán hosszú hetekig visszajön. egészségesen élek, sportolok, csak a vérnyomásom magas, de azzal nincs baj, mert nyáron voltam kivizsgáláson. Ötletek? igyak Mg pezsgőtablettát?


2011. szept. 14. 21:58
 1/7 A kérdező kommentje:
22/L
2011. szept. 14. 22:00
 2/7 A kérdező kommentje:
ja, és hozzá kell tennem, hogy a stressznek semmi köze sincs, elkezdődött a suli, de nyári szünetben is ugyanez a problémám volt:(
2011. szept. 14. 22:01
 3/7 anonim ***** válasza:

bocs, de epédet nézték? nekem az epegörcs a lapockámban fájt és sugárzott fel a nyakamba.

Ha messze is van a háziorvosod fájdalommal nyugodtan elmehetsz az ügyeletre is.

2011. szept. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok meggyőződve, hogy vállfájdalomra forró fürdő kellene, meg rozmaring kenőcs. A lókenőcsről nem is beszélve. Egy pár napig próbáld meg ezeket a szereket elhagyni, és Voltaren kenőccsel, vagy valamilyen hasonlóval bekenni. Csak vékonyan, és csak a fájdalmas részt. Többféle fájdalomcsillapító kenőcs van forgalomban, kérdezz rá a patikusnál.
2011. szept. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A magnéziumtól, ha betartod a ráírt mennyiséget, bajod nem lesz, érdemes próbálni. Az önmasszázs helyett pedig keressél egy gyógymasszőrt, ég és föld lesz a különbség. Lapockát még én sem tudok magamnak masszírozni, pedig papírom van róla, hogy másnak meg tudom csinálni, de ha az orvos más rendellenességet nem talált, akkor ez tipikusan masszőrkézre való dolog.
2011. szept. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát masszőr problémám nincs, a szűk családi körben van egy gyógymasszőr és egy gyógytornász is(anyukám és a testvérem). köszönöm az eddigi válaszokat! ha elmegyek az ügyeletre, alaposan ki fognak vizsgálni, vagy várhatóan összecsapják a kivizsgálást mondván, hogy nem odavalósi vagyok?
2011. szept. 15. 01:20
 7/7 A kérdező kommentje:
az epebaj lehetséges lehet, anyai ágon öröklődik az epekő:(
2011. szept. 15. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!