Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány veséje, mája van egy...

Hány veséje, mája van egy embernek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tudom hogy bután fogalmaztam meg a kérdést, de az eggyik nagyon kedves barátomnak vérnyomási gondjai vannak. Van amikor 90 van amikor felmegy 140-re, és az orvos arra gondolt, hogy a vérszegénység miatt, vese, vagy máj, vagy akár szív problémái is lehetnek. Azt szeretném tudni, hogy ha pélnául vese problémái vannak, akkor ha kivennék az én eggyik vesémet, és átültetnék belé, akkor jobban lenne e, és ugyan ez a kérdés a májjal kapcsolatban is. Kérlek ne normális válaszokat adjatok, mert ez most nagyon fontos!
2011. szept. 15. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
két vese egy máj
2011. szept. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nem adunk normális válaszokat, ne aggódj.... :D

amúgy ha komolyan kérdezted, 2 vese, egy máj....

2011. szept. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2 vese 1 máj
2011. szept. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Kérlek ne normális válaszokat adjatok, mert ez most nagyon fontos!"


ugye, csak elírtad?

2011. szept. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
azta a az én barátomnak is ez a baja. Szívével problémák vannak a pajzsmirigyével is. csak az őá pulzusa van amikor 190 felé megy. Én is arra gondoltam, hogy ha van vmi baj, bekerülne a kórházba és nincs megfelelő donor én leszúrnám magam és mondanám az orvosoknak, hogy siessenek...
2011. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Biológiából buktál?
2011. szept. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

:-D


Azért elküldték további kivizsgálásra?

vVgy ennyi a diagnózis? Hogy gyakorlatilag bármi baja lehet?


Amúgy a 90-140 nem tűnik olyan vészesnek. Mind2 a normális értéken belül van. (Gondolj bele, ha futsz felmegy neked is a vérnyomásod, mégsem kell kezelni.) Ugyanakkor ha minden ok nélkül ingadozik, az tényleg nem jó, de azért még nem olyan nagy probléma, hogy egyből szervátültetéssel indítsanak. Ha 200 lenne a vérnyomása, akkor jobban aggódnék, de manapság már azt is jól be tudják állítani gyógyszerekkel is. Meg egyéb betegségeket is sikeres kezelnek, legyen az máj, vese, szív, akármi.


Veséd kettő van, májad egy. A májsejtek egyébként nagyon jól regenerálódnak, szóval igencsak szétstrappált szervnek kell lennie (PL. súlyos alkoholisták, akik évtizedek óta isznak is képesek regenerálódni), hogy át akarják ültetni. A donor viszont nem te lennél. Amíg élsz legalább is.

Az egyik vesédet odaadhatod, de ehhez is minimum két teljesen leállt vese kell a barátod részéről.


A szervátültetés kockázatos, mert egyrészt a donornak sok mindenben egyeznie kell a beteggel pl, vércsoport, és még akkor sem biztos, hogy nem lökődik ki a szerv. Másrészt ezek az átültethető emberi szervek rendkívül értékesek, igen "ritkák", ezért többször is meggondolják kinek, mikor adják. Komoly várólisták vannak, van sajnos aki nem is éli meg.


Egyébként igazán szép gesztus tőled.

2011. szept. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
bocsi, igen, elírtam, és angliában élek, nincs biológiám.
2011. szept. 22. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!