Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek volt már térdműtéte?...

Kinek volt már térdműtéte? Mit tegyek a térdemmel?

Figyelt kérdés
Másfél éve kificamodott a térdem, és le is szivatták 2x és be is gipszelték.Azóta már nem egyszer ficamodott ki újból a térdem.És egyre jobban fáj.
2011. szept. 17. 12:09
 1/3 Keva1988 válasza:

Szia!


Nekem porclevállásom volt, kb 10 éve.

8 éve műtőtték meg a térdem, azelőtt pedig állandó jelleggel "ugrott" ki a térdem.

Két normális lépést sem tudtam megtenni.

Én semmit nem tudtam vele tenni, volt felpolcólva, kentem mindenféle kenőccsel(fájdalom csillapítás és duzzanat véget), de a műtét volt a legjobb választás.

Azóta semmi baja nincs, csak az időjárásra érzékeny.


Esetleg megkérdezhetnél egy orvost is, hogy gyógytornára járhatnál-e, ill. hogy ő miket javasolna.


Üdv

2011. szept. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem 4 éve van kilazulva a térdszalagom (keresztszalag) így egy ideig napi rendszerességgel ugrott ki. AMmikor lementem az orvoshoz elküldött fiziko-terápiára és azt mondta, hogy erősítenem kell a combizmomat (ami nálam nevetséges, mert nekem azért elég erős a sport miatt - nem a kisujjamból szoptam ki, hanem másik 3 orvos mondta :D, de lehet, hogy Neked tényleg kell)

A lényeg, hogy nekem a fizikoterápia eddig bevált. 4 hétig kellett járnom. Nem volt vészes, kicsit csíp, meg összerántja - dolgoztatja az izmot. :)

Szóval ettől jó lett. Most mondjuk megint kezd szórakozni, mert ismát nagy terhelésnek van kitéve. Speicális térdvédőm van sporthoz és egyéb megerőltetésekhez illetve mai napig tornáztatom, de mivel ismét fáj, beduzzad és kiugrik így valószínű lassan a műtétre kerül a sor, mivel az orvos azt mondta, ha még egyszer kiugrik, akkor műteni kell.

Amúgy porcerősítőt is ajánlott az orvosom, Neked is ajánlom, ha kiugrál.


Ismerőseimnek volt már műtéte. Utána hetekig fájt a térdük, de megérte, mert azóta tudnak jól sportolni és már nem nagyon szokott áfjni a térdük :)


Remélem segített valamicskét a zagyva válaszom :)

2011. szept. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem most volt egy hete ASC műtétem. Három lyuk a térden

egy a kamera, egy a folyadéknak, harmadik az operáló eszköz. AZ én bajom műtét során derült ki- kosárfül szakadás- hát most lábadozom. Van aki egy hét után már vígan megy, nekem 4-5hét

2012. ápr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!