Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az olyan orvosokat, akik...

Az olyan orvosokat, akik például a leukémiához hasonló betegségekkel foglalkoznak, az melyik területe az orvostudománynak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Onkológia
2011. szept. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A leukémia a hematológusokhoz tartozik, míg a daganatok többsége (pl. máj, tüdő stb. tumorok) az onkológusokhoz. De tovább árnyalja a képet, hogy egy adott szerv/szervrendszer daganatával az azzal foglalkozó szakorvos is törődik (pl. vesedaganatokkal az urológus). Éppen ezért manapság már ún. onkoteam-ek vannak bennük onkológussal, radiológussal, sebésszel és az érintett szervrendszer szakorvosával.
2011. szept. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
* Esetleg Haematológia.
2011. szept. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vesedaganatokkal pont nem az urológus foglalkozik hanem a nefrológus.
2011. szept. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bár hozzátenném, hogy a nefrológus sem, mert nem erről szól a szakma. A daganatokkal az onkológus foglalkozik, akárhol is van az.
2011. szept. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor végül is az onkológia :)
2011. szept. 18. 20:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy látom, megnyugodtál....
2011. szept. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen :) Igazából orvos szeretnék lenni, és egy filmet láttam a leukémiás betegekről, és úgy érzem rajtuk kell segítenem. Most eldöntöttem hogy onkológus szeretnék lenni :)
2011. szept. 18. 20:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, mert ha operábilis a tumor, akkor urológus is műtheti, láttam is urológián vesetumorresectiot. Sőt, ha tumor miatt kell akkor a radikális nephrectomiat is ott csinálják, amúgy a valóban az onkológus általában az, aki ezzel foglalkozik, de az onkológus már a nem operálható esetekkel, a kemo, sugár és az ima kombóját alkalmazza. Én így tudom.
2011. szept. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

20:16-osnak:


A 20:14-es (második) válaszoló vagyok, és mifelénk az urológusok igenis foglalkoznak vesedaganatokkal (és urológia gyakorlaton is volt szerencsém látni, hogy tényleg így van), a nefrológusok viszont nem. Ha mégis valaki tumorgyanús, akkor beutalják az urológiára. Amúgy az urológus sem műthet azonnal, mert ha kihagyja az onkoteam-et, akkor műhibát követne el, mivel lehet, hogy a neoadjuváns chemo/radioterápiával megmenthető a beteg veséje. Elmúltak már azok az idők, amikor egy szakorvos rögtön beutalhat egy daganatos beteget műtétre, de ezzel csak a betegek nyernek.

2011. szept. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!