Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS. PENÉSZES kenyeret ETTEM....

SOS. PENÉSZES kenyeret ETTEM. Mi fog történni? Mi a teendő? Veszélyes?

Figyelt kérdés
Elég savanyú szaga volt a kenyérnek, ecetszagú volt, de gondoltam biztos nincs baja, hiszen ma vettem. Ezek előtt még nem vettem ilyen kenyeret, azt hittem ez ilyen. Megettem 2 szeletet, és utána vettem észre, hogy az oldalán ott a fehér penészréteg.
2011. szept. 21. 14:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az valószínűleg nem penész volt, hanem liszt. A kenyéren a penész zöld és szőrös. Milyen kenyér? Amiben rozsliszt van, az savanyú szagú/ízű.


Ha mégis penész volt, akkor sem fog történni semmi. A legrosszabb hányinger, hányás, hasmenés lehet, de 1 napnál ez sem tart tovább. De valószínűbb, hogy semmi nem történik. Igyál egy pohár kólát (cukrosat), az segíti ilyenkor az emésztészt.

2011. szept. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy penész volt, nem liszt?

Nemrégiben én is vettem egy csomagolt tönköly kenyeret, az is penészes volt, de zöld penész. Ahhoz képest, hogy csak 1 hét múlva járt volna le. :-(

Fiam evett belőle 1 szeletet, utána vettük észre, szerencsére nem lett semmi baja.

2011. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ceres sütő toast graham kenyér.
2011. szept. 21. 14:12
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
a kenyéren nem fehér penész van, hanem zöld mint írták. max kapsz egy kis gyomor rontást, mást nem igazán
2011. szept. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az liszt...

Amúgy semmi bajod nem lesz a valóban penészes kenyértől sem. Kollégista tapasztalat.

2011. szept. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, ez penész szerintem. Annyi hogy nem zöld.
2011. szept. 21. 14:14
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, én is ugyanezt a kenyeret veszem. Ne parázz, a kenyérnek nem volt semmi baja. A fehér kenyérhez képest "fura" szaga van, és a penész, ahogy írtam, zöld és szőrös. Ha fehér volt, az nem penész. :)

"Nyersen" nem is szoktam enni belőle, nem igazán ízlik, csak pirítósnak veszem, mert annak fincsi és jól pirítható.

2011. szept. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, semmi bajod nem lesz. Nemrég én is lakmároztam egy olyanból :D undorító íze volt a második szeletnek, akkor vettem csak észre. még a hasam sem fájdult meg. jobb a nem csomagolt kenyér. az inkább megszárad.
2011. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

A mienk is csomagolt kenyér volt.

Nem lesz semmi bajod, Anyukáém mesélte anno, hogy 45-ben amikor semmi ennivalójuk nem volt, megették a zsák - malacoknak félretett - penészes szárazkenyeret.

2011. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Ha fura szaga van,ki kell dobni a francba!Mondjuk arra kiváncsi lennék,hogy ilyen kenyeret hogy árulhatnak a boltban aminek sztem már le is járt a szav. ideje...

Tényleg megnézted meddig áll el?

2011. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!