Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A 0 Rh- vércsoport az univerzá...

A 0 Rh- vércsoport az univerzális adó. Nekem 0 Rh+ a vérem, az is még "jónak" számít, vagy az már "általános"?

Figyelt kérdés

Csak, mert, ahogy fentebb írtam, a 0 Rh- adhat mindenkinek, de csak saját vércsoportját fogadhatja. Az AB-s vércsoport az univerzális fogadó, ők mindenkitől kaphatnak.

Az a kis plusz jel, tehát, hogy "er-há pozitív" mennyire befolyásolja ezt az "univerzális" jelzőt?


2011. szept. 27. 05:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár nem értem, miért kell ilyen értékbesorolásra használatos jelzőket használni a vércsoporttal kapcsolatban, a választ azért leírom.


Az RH egy D-antigén kicsapódás, vagy nem kicsapódás miatt lett megkülönböztetve. Egy pozitív kaphat mindig negatívot, de egy negatív csak ritkán kaphat (DE KAPHAT) pozitívat. Leginkább a terhesség vagy a többszöri vérátömlesztéskor léphet fel probléma. De első esetben elvileg kaphat a negatív is pozitívat.



Úgy érzem, hogy te valamilyen lelkiismereti kérdést csinálsz abból, hogy nem negatív vagy. Ezért belinkelek egy oldalt, amivel amúgy nem értek egyet...de hátha téged megnyugtat. Ebből ugyanis az olvasható ki, hogy egyfajta misztikus szemlélet szerint a pozitív rh faktorú emberek pozítívabb jellemvonásokkal rendelkeznek...


[link]

2011. szept. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez hatalmas hülyeség, mindenki csak a saját vércsoportjától fogadhat vért. Egy AB vércsoportú ember is csak akkor fogadhat pl nullás vért, ha az előnyök felülírják a hátrányokat, tehát kevesebb kárt okozz az ebből következő gond, mint a tény, hogy vérre van szükség, de ez nem gyakori. Ebből nem kell presztízskérdést csinálni.
2011. szept. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kíváncsiságból belenéztem, de itt egy szó sem esik az RH faktorról
2011. szept. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor te nullás vagy -
2014. aug. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!