Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudnék leszokni a körömrá...

Hogy tudnék leszokni a körömrágásról? Eszméletlen csúnyák a körmeim.

Figyelt kérdés
És már próbáltam azt a lakkot ami direkt erre van és ilyen keserű ízű. De semmi. Ugyanúgy rágtam :/ ÉS a fiúknál sem valami hízelgő ha olyan csúnya a körmöm.
2011. okt. 1. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre is jó a műköröm de csak profi csinálja és normális méretű legyen (nem tudom milyen idős vagy).
2011. okt. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor szoktam le róla mikor állandóan lereszeltem ameddig csak lehet. Nem volt mit lerágni, idővel el is szoktam tőle.

Találtam mást helyette, inkább a nyakláncommal szoktam szórakozni.

2011. okt. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Negyedikes voltam általános iskolában, amikor leszoktam róla, mert a többi lánynak szép volt a körme és csúfoltak, amiért nekem rágottak a körmeim, és a tanárnéni is folyton leégetett a többiek előtt, mert hangosan megjegyezte mindig, hogy már megint rágom a körmöm.


Szimpla akaraterővel csináltam. Addig piszkáltak vele - Anyám is - míg egy rusnya kis pondrónak éreztem magam miatta, ezért inkább rávettem magam, hogy odafigyeljek erre tudatosan.


Nagyon bántott a dolog, sokat sírtam miatta, de valahogyan sikerült leszoknom. A füzetembe firkáltam és a ceruzám végét rágtam helyette.


Már felnőtt vagyok, de ha elkap a szorongás vagy idegesség akkor azon kapom magam, hogy már megint a számban van a kezem, de nem harapok rá a körmömre, csak "imitálom" a körömrágást.

Csúnya szokás ez is, de ennek legalább nincs nyoma.


Párom szokott figyelmeztetni, és eltereli a figyelmemet, vagy egyből azt próbálja megtudni, hogy mi bánt. :)

2011. okt. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Derítsd ki, hogy mi váltja ki nálad az ingert, hogy miért rágod! Én nem a körmömet rágom, hanem a mellette lévő bőrt, főként akkor, ha nagyon félek, szorongok valamitől.


Foglald le mással a szádat - cukormentes rágó vagy cukorka (NEM cigi).


Nekem sokat segített az is, ha szépen meg volt csináltatva a körmöm (nem műköröm, csak sima szép manikűr), azt nem volt szívem elrontani. :)

2011. okt. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ugyanebben a cipőben járok. Nekem most elég tűrhetően néznek ki az ujjaim a korábbi állapotokhoz képest, de még mindig nem gyógyultak meg. Annyiszor elhatároztam már, hogy rá sem nézek a körmeimre, nem tartott 1-2 napon túl. Egyszer már majdnem meggyógyult, amikor visszaestem. Most 20 éves vagyok, egyetemre járok és azt látom, hogy a többi lánynak milyen szépek a körmei. Nem a csinos műkörmök miatt, hanem, hogy egyszerűen egészségesek a körmei. Ott akkor elegem lett abból, hogy sosem tehetem úgy a kezeimet, ahogy kényelmes lenne, hogy nemhogy más, de hogy én se lássam mit művelek az ujjaimmal. Persze, mondják, hogy menjél el szakorvoshoz, de ha lelki eredetű a problémád, nem biztos, hogy kitálalnál neki mindent. Úghogy én azt tudom neked tanácsolni, hogy jól nézd meg a többi lány kezét, körmeit és képedj el milyenek a tieid, ez hatásos lesz! Nehéz, de legalább egy próbát megér. Sok sikert! :))
2011. nov. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!