Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki túlérzékeny a...

Ha valaki túlérzékeny a fájdalomra az mentális vagy testi betegség? Esetleg csak hiszti?

Figyelt kérdés

Van hogy kolléganőim súlyosabban elvágják a kezüket munka közben, ellátják a sebüket és dolgoznak, mintha mi sem történt volna. Sőt, olyan is volt, hogy egy nő ujján átütöttek egy szeget és azt mondta "hát lüktet, de nem vészes".


Én kicsit megvágom az ujjam, és alig tudom folytatni a munkát, annyira zavar a fájdalom.


Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy végigrinyálom a műszakot, igyekszem leplezni a dolgot, de nem értem, hogy amin mások túllépnek az nekem miért fáj annyira?


Egy véraláfutástól alig tudok aludni. Másnak fel se tűnik, hogy megütötte magát.


Egy injekciónál folynak a könnyeim, vérvételnél minimum összerezzenek amikor bebökik a tűt. És ez csak a jobbik eset.


Próbálom leplezni, de sokszor észreveszik rajtam, hogy nagyon szenvedek amiatt, ami másnak csak egy apró kellemetlenség.


De nem hiszem el, hogy másnak nem fáj. Vagy ha tényleg nem, akkor velem van valami baj?


2011. okt. 9. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Nem rendellenesség, csak egy egyedi tulajdonság.

Nem vagyunk egyformák.

2011. okt. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én is hasonlóan viszonyulok a dolgokhoz mint te... Igazából nekem a fájdalomtól való félelem az ami rosszabbítja az olyan dolgokat, mint az injekció vagy vérvétel, esetleg fogorvos. rettentően rá tudok parázni de aztán rájövök hogy felesleges volt. Néha mondjuk nekem is jobban szokott fájni ami másnak meg se kottyan. PL múltkor volt a cégünknél ilyen egészség nap, ahol vércukrot is mértek, és nekem rettenetesen fájt ahogy a nő belenyomta az ujjamba a tűt, mások meg kinevettek, pedig nekem tényleg nagyon fájt...
2014. jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%
hiszti
2014. dec. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valóban csak hiszti.
2021. nov. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!