Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyenkor jobb az orvos vagy...

Ilyenkor jobb az orvos vagy várjam meg amig jobban fáj?

Figyelt kérdés

Szóval...néha nagyon fáj a hasam. Van, hogy reggel úgy kelek, hogy nagyon rossz, de aztán elmúlik. Délután meg kicsit szokott csak, de általában akkor ha suli van. Eszek rendesen meg minden, de volt már valaki gyomortükrözésen? Mert majd ha oda kéne mennem ha jobban fájna, akkor nem tudom az milyen. Nagyon rossz? most épp nem fáj.


20/L


2011. okt. 11. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Inkább orvos mielőtt nagy a baj. Szoktad érezni, hogy feljön a savad?

A gyomortükrözés meg kellemetlen, de túl lehet élni.

2011. okt. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát azt pont nem, de volt valami olyasmi azt hiszem, de nem biztos. De így olyan érzés mintha égne.
2011. okt. 11. 16:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Valószínű savtúltengésed vagy refluxod van. Menj le a háziorvosod tanácsokért, hogy miylen diétát folytass, és ha szükségesnek érzi elküld majd szakorvoshoz.
2011. okt. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Először is nyugi! Nekem is volt ilyen, hogy fájt a hasam (meg hozzá még ment is). Tényleg nincs olyan hogy érzed hogy puffadsz hányingered van megy a hasad székrekedés stb? Egyébként nekem is suliidőbe fájt nagyon most, hogy végeztem (és jelenleg állást keresek) így semmi bajom nincs, szóval így rájöttem, hogy idegi eredetű volt (megjegyzem már magneB6-ot, nyugtatókat szedtem mert azt írt a doki, napi 3 széntabletta ugye hasmenés ellen és így jártam iskolába). Nem akarlak megilyeszteni csak röviden ami velem volt: egyre többször fájt a hasam, kiderült, hogy tejallergia, később még mindig fájt a hasam kiderült, hogy tojásallergia (szóval tej meg toji érzékeny vagyok), és mivel még mindig nem szűnt ezért elmentünk egy magán gasztroenterológushoz aki csinált nekem gyomortükrözést meg vastagbelet egyszerre, mert mindenki arra tippelt hogy gluténérzékeny is vagyok, de végül szerencsére az negatív lett. De a tükrözés nekem is csak a legvége volt addig még többször mentem vérvétel, nőgyógyászat, hasi UH, székletvizsgálat minden ment de mind negatív lett. A tükrözésről: ne parázz tőle egyátalán nem vészes, nekem magánba csinálták, altatásban és iszonyat aranyos volt a doki is mindenki, így csinálták meg a 2-t egyszerre, semmire nem emléksem se fájdalom semmi csakhogy nagyon jót aludtam :D a doki is így kezdte nekem, hogy ez valószínű idegi eredetű lesz, akkro viszont pzsihológus (én is mentem tele akart tömni gyógyszerrel ott is hagytam). Eetleg ihatsz pici nyugtató teákat, meg nekem még az segített, hogyha mindig csináltam valamit (könyvet olvastam, smst írtam, aludtam :D, leveleztem stb.)

És fel a fejjel!!!

Gyógyulj meg hamar!!!

20/L

2011. okt. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi mi az a reflux pontosan?
2011. okt. 11. 16:53
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi neked is:D
2011. okt. 11. 16:54
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát a hányinger meg a hogy megy a hasam néha az van. Ma is ment. Van altatás? mert akkor az jobb lenne ha kéne xd
2011. okt. 11. 16:56
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja és én is tejallergiára gondoltam, szóval tejet nem iszok utána mindig ment hasam. Ma nemtudom miért volt
2011. okt. 11. 16:57
 9/10 anonim ***** válasza:
3. vagyok! Ne csak azt nézd, hogy tejet nem iszol, hanem esetleg próbáld meg, hogy semmilyen tejeset nem eszel, mivel ha ment a hasad alapvetően a tejtől akkor az lehet a ludas. Esetleg érdemes lenne kérni egy laktóz-intolerancia vizsgálatot a háziorvostól, mert lehet csak a laktózzal van gondod jobb esetben rosszabb esetben az egész tejjel (nekem spec. a tejfehérje :S), szóval a lényeg, hogy addig is kerülj mniden tejes cuccot és akkor most kapaszkodj meg hogy menyni mindent, ezekbe ugyanis bármilyen tejszármazék lehet: teljes kiörlésű tartós kenyér (tejsav), kekszek nagyrésze (tejpor), se kifli semmilyen péksütemény (tejpor), csakis étcsokit lehet enni, de ott is olvasni kell az ölistát, se joghurt, kefír, pizza (mondjuk én rendszeresen sajt nélkül rendelem így ki lehet húzni), felvágottak, virsli, az előre elkészített mirelit cuccok nagyrésze, jah a chipsek...csak a paprikás és a sós amibe nincs, se fornetti, se sajt...De mondom mnidig összetevői litát kell nézni!!!És akármi zsíros tejpor, sovány tejpor, tejsavópor, tejfehérje, laktóz(tejcukor), édes tejsavópor ezek mnid mind felejtősek!!szerintem próbáld ki egy hétig veszteni nem vesztesz vele bár iszonyat rossz lesz én így élek hmm...majd 4. éve jah és két éve a toji is hozzájött :) jah igen cukrászsütemények mind ki vannak lőve...De reméljük ez nemfog bekövetkezni! Rengeteg mindent tudok még írni szóval ha mégis ez lenne és tanács kell akkor írj nyugodtan :) de én kívánom neked hogy ne legyen az!!!
2011. okt. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi hogy irtál:D Amugy tegnap is úgy keltem, hogy fájt a hasam és nem tudom mitől. De akkor nem eszm ezeket és meglátjuk:D mert akárhányszor ittam tejet vagy ettem valami olyat, akkor ment a hasam, de nem aznap csak másnap. Köszi még egyszer:)
2011. okt. 16. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!