Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véres széklet fájó jobb...

Véres széklet fájó jobb oldal, mi ez?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itt nincs orvos, csak remélem h ha vki volt hasonló helyzetben tud valamit mondani. Holnap megyek orvoshoz, de már nagyon stresszelem magam.


Múlt hét óta véres székletet tapasztaltam, e mellé pedig nagyon fáj szinte közvetlenül a nyílásnál székeléskor. Vasárnap óta pedig jobb oldalt a derekam is elkezdett fájni, főleg akkor ha ülés után felálltam, de most már állandóban érzek egy tompa fájást.

Mi lehet ez és lehet valami összefüggés? Ha végbéltükrözés kell kapok hamar időpontot v erre is hónapokat kell várni?


Előre is köszönöm a válaszokat :(


22N


2011. okt. 12. 00:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni h friss vér, olyan mintha minden székeléskor felszakadna vmi.
2011. okt. 12. 00:25
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia. A véres széklettel mindig azonnal orvoshoz kell fordulni, főleg ha már egy hete van! :( Légy szíves ne ijedj meg, de nálunk volt már a családban. Nővérem. Ő 2 ÉVIG!!!!! nem ment orvoshoz a véres székletével. Kiderült, hogy végbélrákja volt (ha elmegy egy-két hónapon belül, olcsóbban megúszta volna.. nem anyagilag), de két műtéttel helyrehozták őt, hála égnek, 4 éve tünetmentes. :)


Aranyérre is lehet(ne) gyanakodni, de de a fájdalom miatt inkább valami más lehet. Akár valami banális dolog is. Találgatni nem érdemes.


A nővérem történetén ne idegesítsd fel magad kérlek, ő két évig várt az orvossal, már megkapta mindnekitől a fejmosást. Mielőbb fordulj dokihoz, hogy megnyugodhass. :)

2011. okt. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát remélem 22 évesen nem ilyen nagy baj lesz :(

Februárban történt már ilyen vérzés, de akkor be kellett feküdjek kórházba tüdőgyulladással és elég erős antibiotikumot szedtem (gyakorlatilag hányinger csillapító injekcióval hozták, olyan hatása volt). Azt mondták h legyengült az immunrendszer azért lehetett vérzés. 1 hónapja megint antibiotikumot írtak fel torkomra (mint kiderült a semmiért), de ez csak nem lehet attól.

Mindenképp kivizsgáltatom magam, mert már szorongok miatta :(

2011. okt. 12. 00:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem lesz ilyen komoly, ne aggódj, azért emeltem ki erősen, hogy a nővérem 2 évig várt, és mondták neki, ha hamarabb ment volna, jóval egyszerűbben ki tudták volna kezelni, mint a kétszeri műtét (kétszer kb. 5 cm-t metszettek ki a végbél fölötti bélszakaszából). Szóval akármi is, de sajnos a véres széklet nem játék, és még mindig jobb, ha kiderül, hogy pld. egy aranyér okozza-e, vagy esetleg vastagbélfekély, vagy antibiotikum... sok sok oka lehet. Jobbulást! :)
2011. okt. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm hát holnap kiderül mi a következő lépés :(
2011. okt. 12. 01:43
 6/10 anonim ***** válasza:

A friss vér aranyér szokott lenni, főleg ha csak a széklet tetején jelenik meg.

A fájdalmat okozhatja az aranyér gyulladás, illetve végbél repedés, ez utóbbi igen erős fájdalommal jár.

2011. okt. 12. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Írjál légy szíves, drukkolok érted, szorítok, hogy semmi komoly ne legyen! :)
2011. okt. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát elmentem háziorvosomhoz, jól meglepődtem, mert meg is vizsgált rögtön O.O Bár inkább ő nyúlkáljon ott mint idegen. Van egy végbélrepedés, kaptam rá kenőcsöt, elvileg 1 hét alatt hatnia kell, de oda kell figyeljek, mert úgy néz ki hajlamos vagyok rá :S

De inkább ez mint a rosszabb fennálló veszélyek, úgyh most kicsit nyugodtabb vagyok :)

Köszönöm a segítséget!

2011. okt. 12. 20:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon-nagyon örülök, hogy nem komoly! :)) Vigyázz magadra továbbra is! :)
2011. okt. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Eltaláltam :)


Jobbulást!

2011. okt. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!