Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A nyáron kiderült hogy lisztér...

A nyáron kiderült hogy lisztérzékeny vagyok . Május eleje óta 4-5x-or kell naponta székletet ürítenem, ez kiderült hogy vékonybél gyulladás okozza . Tudtok ajánlani valamit?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hete szedem a gyógyszert,2 hónapja diétázom (nem eszek liszteset) és még semmi sem változott . A gyógyszer betegtájékoztatóján azt olvastam hogy pár napon belül hat . Valamilyen ötlet hogy hogyan lehetne kezelni a vékonybél gyulladást?
2011. okt. 12. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Pontosan mit értesz azon,hogy nem eszel liszteset?

Mert ha gluténérzékeny vagy akkor nem csak a liszt a fontos.

Hanem nem fogyasztható semmi ami búza, árpa, zab,rozs-ból van... sem teljes kiőrlésű sem semmilyen más termék.

2011. okt. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kukoricalisztet pl. ehetsz.

Viszont oda kell figyelned, hogy glutén egy csomó olyan dolgoban lehet, amiről nem is gondolnád, hogy köze van a liszthez vagy a gabonához. Mindennek olvasd el az összetételét, mert ha csak "nyomokban glutént tartalmazhat", attól is lehet állandó hasmenésed.

2011. okt. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem menj vissza az orvosodhoz, vele konzultáld ezt meg. Ha még nem voltál, menj el belgyógyászati kivizsgálásra, dietetikushoz.

Ez nem játék, ne innen várj szakértői válaszokat! Ahogy leírtad, összetett a problémád (gluténérzékenység+vékonybél gyulladás is), a te egyedi esetedet egy olyan orvos látja át legjobban, akiben megbízol és aki elvégzi a vizsgálataidat.

2011. okt. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Uhh, ez elég durva lisztérzékenység lehet (véleményem és megfigyeléseim szerint mindenkinél más mértékű), én pl akármennyi liszteset ehetek, abszolút semmi bajom, 17 évig ettem gluténos kajákat úgy, hogy semmi bajom nem volt, pontosabban, ami bajom volt, azt a laktóz okozta (laktózérzékeny is vagyok, Lactase tablettát szedek rá, azóta semmi gondom, a liszttel sem, hiába vagyok lisztérzékeny). Sőt szerintem próbáld meg, menj vissza a dokidhoz, hátha a laktóz a hibás vagy esetleg más ételallergiád lehet pl tojás, tejfehérje...!

Sajnos a gyulladáshoz nem értek, nekem ilyen gondom még nem volt, de azt tudom, hogy a gluténmentes diéta fél-2 év alatt teszi csak helyre a bélrendszert, de ha más betegség is fennáll még (tényleg vizsgáltasd ki magad), ha más bajod is van, akkor a gyulladás nem fog csillapodni. Menj el többféle orvoshoz, vizsgáltasd ki magad alaposan, mindent nézess meg. Egyébként meg hallottam már egy Crohn nevű bélgyulladásos betegségről, ilyeneknek is nézz utána, mert lisztérzékenységtől nem hiszem, hogy ennyire durva bélgyulladás kialakulna, különösen hogy még diéta mellett is fennmarad?! Érdekes, de sajnos tényleg csak az orvosok tudják kivizsgálni, mi lehet. A lényeg, hogy ne állj le egy orvosnál, nagyon sok nem ért a szakmájához, nagyon sokan rossz orvosok és sokan elfogultak is, engem 2 éven át félrekezeltek, végjártam a fél megyét, mire efy normális orvos kezei közé kerültem, aki végre kiderítette, hogy a fránya laktóz az oka. Szóval mindenképp hallgass meg több orvosi véleményt és mindennek járj utána magad is.

2011. okt. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Voltam vizsgálatokon többször is . Vékonybél tükrözésem kétszer volt . Vastagbél tükrözés pedig egyszer . És amikor szóltam a dokinak hogy diétázom és nem változott még semmi sem . Akkor írt fel Salazopyrin-t , de semmit nem hat . Tudom hogy nem csak liszteset nem ehetek , a tesóm már 7 éve lisztérzékeny , szóval ezeket tudom .
2011. okt. 12. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!