Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek a mai világban,...

Szerintetek a mai világban, mennyire könnyű egy középiskolás gyereket a drogra rászoktatni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
annyira mint prostit talalni egy bordelyhazban
2011. okt. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Antimod ***** válasza:
Az attól függ. Erőszakkal sok mindent el lehet érni, illetve akkor, ha egy rossz társaság befolyása alá kerül, és nincs megfelelő családi háttere.
2011. okt. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

az a baj hogy a drog, már a mai világban a menőséget jelenti a fiatalok számára.

és ha mondják neki hogy,ne legyen gyáva kipróbálni.

sokan ilyenkor kipróbálják csak hogy ne cikizzék végette.

azt ahogy kipróbálták,jönnek a gondok.mert milyen jó érzés volt. ás újra ezt akarják érezni.de ez csak rajta múlik.de inkább cikizzék hogy nem próbálta ki,mind rászokjon és tönkre tegye az életét.

2011. okt. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy "egy középiskolás gyerek". A mai világban ez pont annyira kizárólag a nevelésen múlik, mint a régebbiekben. Így aztán egy szerencsétlen, testileg-lelkileg elhanyagolt, esetleg otthon bántalmazott, vagy pusztán tudatlanságban hagyott gyereket nyilván könnyű rászoktatni, miközben egy stabil családi és érzelmi háttérrel bíró, megfelelően felvilágosított és felkészített gyereket meg "sehogy". Persze kivételek mindig minden kategóriában vannak, de ez a jellemző.
2011. okt. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 sámliműszerész válasza:
100%

HÜLYESÉGnek tartom azt amikor azt mondják: Menőségnek számít drogot kipróbálni. Attól még nem leszel menő, csak annyirra mint azelőtt voltál, éppen csak egy másik rétegben. Amikor rólam is megtudták a barátaim, hogy kipróbálok ezt-azt, kissé kerülték a társaságomat. Nem taszítottak el maguktól, csak éreztették hogy nem feltétlenül értenek egyet ezzel. Mindamellett az a társaság akivel kipróbáltam, egyre jobban befogadott, és bővült. Tehát egyesek szemében lentebb kerültem, mások szemében viszont láthatóvá váltam, semmivel nem lettem népszerűbb, vagy menőbb. Persze már nem élek ilyen szerekkel, mégis azt gondolom a társaságon és a "menőségen" kívül milliónyi okok vannak arra, hogy egy fiatal rászokjon a drogokra:

- Kíváncsiság

- A család\iskola\egyéb okozta stressztől való megszabadulás

- A hangulat fokozása

- Kitaszítottság

- Haláleset

- Depresszió

- ésatöbbi

Még fontosabb az, hogy aki kipróbálja a füves cigit, az nem biztos hogy kipróbálja a heroint is. Tény, hogy a heroinisták szinte mind fűvel vagy valami más könnyűdroggal kezdték, de ez nem egyenirányú azzal hogy füvesből heroinista legyen. PLUSZ! Eljön majd az a pillanat, amikor már az adott szertől nem kapja meg a kívánt trip-et, ekkor vagy abbahagyja az egészet, és rájön hogy ez már nem arról szól amiért elkezdte (így tettem én is), vagy meglépi a következő lépést és rászokik egy másik szerre, vagy örökké a rabja marad egy szernek ( így tette két jóbarátom is, az egyik abbahagyta az iskolát az elvonók miatt, a másik megcsinálta az aranylövést). A lényeg, hogy semmi esélyünk sincs rá, hogy megértsük egy másik ember miért szokik rá olyan szerekre amik hosszú távon tönkre teszik őt is és környezetét is. NE okokat keressünk hogy miért teszi, arra keressünk okokat (és mondjuk is el neki), hogy miért ne tegye. Mindezek után, fölösleges bármilyen lebeszélés, prevenció, demonstrálás amíg az illető magában el nem dönti, mi a jó neki. Ha ki akarja próbálni, úgyis ki fogja. 21\F

2011. okt. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 karesz54 válasza:
Ez a középiskolás gyerektől függ
2011. okt. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kalos válasza:

Annyira könnyű, hogy nem is kell rászoktatni a legtöbb embert, mert azok önszántukból akarnak rászokni.

De a legtöbb azért akarja kipróbálni, mert kíváncsi és ez a menő mivel "mindenki" ezt csinálja.

2011. okt. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem kerül különösebb erőfeszítésbe. Persze vannak kivételek, mint mindenütt. De az általános felfogás az - és nem csak középiskolás korban, hanem egyetem alatt is, ami pedig már felnőttkornak számít(ana) -, hogy, amit nem próbáltál ki, arról nem tudhatod, hogy rossz. Itt jön a "Nem kell leugranom az Empire State Building tetejéről, hogy tudjam, hogy az fáj" szlogen. Emellett pedig hála a szent és sérthetetlen liberalizmusnak tökéletesen tolerálandó az, ha egy kortárs drogot használ, olyan szinten, hogy a Füvezel? kérdés olyan társalgási klisé lett egy buliban/gólyatáborban, mint a Festeted a hajad?

A középiskolában ezeket a társadalmi pozíciókat alakítjuk ki. Menő, Lúzer, Cicababa, Okostojás, satöbbi (nem, ezek nem sztereotípiák, ezek szerepkörök). És adott társaságban bizony (a két szememmel láttam) megesik az, hogy egy 15 éves fiú belőve érkezik egy iskolai programra. Mikor azt kérdezzük miért, a válasz az, hogy Nem illik nem elfogadni, ha kínálnak valamivel. Ha fiú kínál egy gyenge személyiségű lányt, aki ne adja ég még bele is van habarodva adott fiatalemberbe, valószínűleg hasonlóan könnyű dolga van.

Aztán mindezt rá lehet fogni a neveltetésre. Senkinek nem feddhetetlen a neveltetése. Senkinek nincsenek tökéletes szülei. De önmagában az, hogy az anyukája nem vett valakit az ölébe gyerekkorában, vagy az apukája elverte a seggét, ha hisztizett nem kifogás arra, hogy drogozzon középiskolában. Depresszió, haláleset, szexuális molesztálás. Ez már valami. Szakmai segítséget kell kérni. Legalább lesz megél az az évi 4000 pszichológus, akit képez az ország. Két gonddal kevesebb.

18/L

2011. okt. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Aki hagyja magát, azt rálehet. Amikor én voltam középiskolás olyan tizenakárhány éve, már akkor is voltak drogok (emlékszem, hogy volt srác, aki a suliban árulta) minket mégis hidegen hagyott. Ha buliba mentünk berúgtunk, de köbö ennyi. A cigire jobban rá lehet szokni.
2011. okt. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon.
2018. máj. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!