Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig tart egy endokrinológia...

Meddig tart egy endokrinológiai vizsgálat? Minden esetben vérvétellel történik?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem megnézte az orvos a régi leleteimet, kérdezgetett a tüneteimről majd súlymérés, magasságmérés, megtapogatta a nyakam, majd ultrahanggal megnézte a pajzsmirigyem. Meg kellett innom egy pohár cukros vizet (egy decis pohár, ez csak gyorsteszt volt), majd a váróban ülni fél órát. Utána behívott és megbökte az ujjam valamivel és egy vércseppet megvizsgált műszerrel.

Ezután kaptam laborbeutalót (homonvizsgálat +cukros lötyi ivászat de most már nagyban), aztán izotópos pajzsmirigyvizsgálatra beutalót.


De hát ez attól függ, hogy mivel fordulsz hozzá. Én inzulinrezisztencia gyanúval mentem csak közben kiderült hogy daganat van a pajzsmirigyemen.

2012. okt. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem minden egyes megjelenéskor adott laborbeutalót. (Decemberben volt pajzsmirigygyulladásom, annak lehet valami szövődménye - még vizsgálják, hogy miért is kell nekem ilyen sűrűn oda járni...) Jelenleg ott tartok, hogy havonta járok vérvételre. :S
2013. júl. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!