Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek milyen tapasztalat van...

Kinek milyen tapasztalat van vakbélgyulladással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Milyen tünetekkel kezdődik? milyen mértékü a fájdalom -> hevesebb-enyhébb? általában mennyi idő után derül ki, hogy tényleg vakbélgyulladásról van szó?
2011. okt. 19. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Szúró fájdalom a hastáj alsó felén, általában jobb oldalon, de sok embernél a másikon kezdődik vagy oda terjed. A szúró fájdalom lüktetővé válik, hullámszerűen jön vissza, amikor még nagyon gáz van, akkor szinte egybefolynak a görcsök. Legalábbis nekem így volt.


Van, aki lázas, és hány, én nem, de enni nem tudtam semmit. Lányoknál érdeklődnek a nemi érés kérdéséről is, mert nem nehéz összekeverni a kezdődő petefészekgyulladást a vakbélgyulladással. A doki megtapogatja a hasfalat, és általában azonnal műtétre szokta küldeni az embert.


A vakbélműtét pitiáner ügy azután, miután megvan - addig életveszélyes állapot. Általában elég gyorsan ki kell derülnie annak, hogy vakbélgyulladásról bvan-e szó vagy sem, a tünetek kezdetétől fogva egy-két nap alatt, de ha a tünetek markánsak (erősek), akkor még aznap.


Embere válogatja. Van, akit a mentő visz el azonnal a kórházba és fél óra múlva már a műtőasztalon fekszik.


Vannak esetleg már konkrét jelek is nálad, amik arra utalnak, hogy esetleg VBGY-od lehet? Fájdalmaid vannak?

2011. okt. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

vasárnap reggel keltem úgy, hogy fáj a hasam, azóta azért kicsit rosszabb lett de még elviselhető. Görcseim nincsenek, láz hányinger sincsviszont a hasfalam keményebb, nem nagyon van étvágyam széklet is szinte semmi 3-4 napja, illetve a jobb oldalam fáj de inkább ha csak mélyebb levegőt veszek.

Ahogy kivettem a szavaidból elég intenzív fájdalomról van szó és maga a lefutás is elég gyors, szóval nem tartom valószínűnek, hogy nálam erről van szó csak utána olvastam neten és hasonló tüneteket olvsatm csak az intenzitás és a lefutási idő nem mind1.

Illetve a dolgohoz hozzátartozik, hogy kicsit "hipohondor" féle vagyok, ha valami bajom van ami 1 nap alatt nem múlik el akkor elkezdek komolyabb betegségekre gondolni.....

2011. okt. 19. 19:09
 3/3 anonim válasza:

Nekem hasmenéssel kezdődött, aztán a wc-től a szobáig már csak négykézláb tudtam visszamenni, annyira fájt az alhasam a jobb oldalon, hogy nem tudtam kiegyesedni. Utána kb. elsötétült minden, mondjuk ez a pánik miatt is lehetett, nem volt otthon senki... nem mertem elmondani aztán senkinek, mert akkor még nem gondoltam, hogy vakbél, és nem akartam kórházba kerülni. Ez ment 3 napig, amikor kérdezték, hogy miért járok görbén, azt mondtam, hogy a derekam :DDDD Ja igen! A feketeleves az volt, hogy éjjel jött rám folyton a hasmenés, és utána annyira fájt, majdnem sírtam, mintha sav marta volna a hasamat belülről. Aztán elmúlt a fájdalom a 4. napra (mint utóbb kiderült, akkor perforált), viszont megmaradt a hasmenés, az állandó 37,5 körüli hőemelkedés, étvágytalanság, magas pulzus. 18 napig ezzel így elvoltam, akkor már mondogattam itthon, hogy ez biztos vakbél, egyből orvoshoz vittek, aztán kórház. Mondta a doki, hogy perforált, és már szét volt rohadva a vakbelem.


Úgyhogy mindenképpen menj orvoshoz, ha javulnak a tüneteid akkor is! Ne legyél olyan hülye, mint én voltam!

2011. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!