Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 6-os a vércukor szintem,...

6-os a vércukor szintem, érdemes miatta aggódnom?

Figyelt kérdés
Csak mert nem nagyon tudok eligazodni, van ahol 3-7 -ig máshol 3-5.5 ig, és azt is halottam hogy 6,1- számít magasnak.Akkor viszont a 0,1 menyit jelent? majdnem az vagyok, vagy pedig sokat számít 0.1 is.
2011. okt. 19. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
ha valóban éhgyomorravolt,akkor érdemes lenne mégegyszer megnézetni.Ha az is ennyi akkor nem ártana rá odafigyelni
2011. okt. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A 6-os vércukor szintet nem mindegy hogy mikor méred. Étkezés után, főleg ha kenyeret, tésztát, édességet eszel, akkor nem sok. Viszont éhgyomorra kicsit magas, de még nem vészes.
2011. okt. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kórházba mérték reggel egy másik betegség kapcsán,jövő héten kell viza mennem a dokimhoz és nem tudom mit fog majd szólni .És nem ettem semmit.
2011. okt. 19. 19:43
 4/7 anonim ***** válasza:

A múlt héten beszéltük: az egyik szomszédomnak az orvosa azt mondta, hogy 5,5 fölött már különösen figyelni kell az étkezésre. A másik szomszédnak az orvosa azt mondta, hogy 6,0 alatt nincs gond. = az orvosok sem egyformán beszélnek.

Max. annyi lesz, hogy a cukros-habos édes sütiket fogd vissza. Ha ilyesmiket nemigen szoktál enni, akkor az egyéb szénhidrát-tartalmú kajákat fogd vissza (kenyér, kifli, pizza és hasonlók). Ez nem azt jelenti, hogy nem eheted, de az eddigieknél kevesebbet.

Szerintem különösebb gond ezzel még nincs!

2011. okt. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Édességet nem szoktam enni, ritkán 1 csoki de az is kb 2 hetente.Süteményeket sem, a kávét is cukor nélkül iszom. Úgyhogy nem nagyon értem, nem iszok üdítőket sem . Persze lehet hajlam miatt, de nem nagyon tudom mit tudnék még tenni. kenyeret kiflit meg pizzát igen de ha ezeket is kilövöm akkor aztán nem is tudom mit egyek már:/.
2011. okt. 19. 19:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Nehogy kilődd! Csak legyen kevesebb mint eddig, helyette lehet 2-3 szelettel több gépsonka, vagy pótolhatod sajttal, paradicsommal, zöldséggel, gyümölccsel.


Várd meg az orvosi eredményt!

Ahogy írtam, két orvos sem egyformán beszél. Az viszont biztos, hogy esetedben még valóban kialakult cukorbetegségről szó sincs!

Nem kell ott is bajt látni, ahol nincs! Az odafigyelés azonban nem árt, de ez az esetedben max. az előrelátó, megelőző táplálkozási szokásra való átállást jelenti.

2011. okt. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy ?
2018. okt. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!