Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehez a bőrrák tünete?...

Ez lehez a bőrrák tünete? Lehet, hogy az anyajegyem rákos?

Figyelt kérdés
Van egy nagy, sötétbarna anyajegyem születésem óta. Régen nem ilyen volt, világosabb, lapos, sokkal kisebb, de ugyebár én is kisebb voltam. De azóta arányát tekintve is megnőt, 2,5 cm, azaz 25mm, a belsején egy 1,5 cm-es, azaz 15mm-es dudorral, és pár hosszabb szőrszál is kinőtt belőle. A csipőmön van. Tudom, tudom, ezt csak bőrgyógyász mondhatja meg, stb, stb, de szerintetek? Lehettséges, hogy rákos? Eléggé csúnya... Vagy csak paranoiás vagyok?
2011. okt. 20. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne gondolj egyből a legrosszabbra, lehet, hogy jóindulatú az elváltozás, és csak leműtik. De akkor is elváltozás. Egy pillanatig se késlekedj a bőrgyógyásszal...
2011. okt. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Édesapámnál januárban diagnosztizáltak bőrrákot. Neki is megnőtt pár anyajegye, vagy újak nőttek. Elment orvoshoz. Egy anyajegyében mutatták ki a rákot, a többiben nem. Kimetszették azt a beteg anyajegyet. Szerencsére még időben elment orvoshoz, így nem találtak áttétet sehol sem. Rákbetegként van nyílván tartva, 3 havonta kell elmennie vizsgálatokra. Menj el bőrgyógyászhoz!
2011. okt. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem csak ez az egy anyajegyem az, ami nagyobb, de ez nagyon csúnya =/ Azt mondták, hogy 18 éves korom előtt nem fogják levenni, mert még nőhetek (amit erősen kétlek, de mindegy) most 15 vagyok. De ezt úgy egy szűk éve mondták.
2011. okt. 20. 20:13
 4/9 anonim ***** válasza:
De, ha jól értem, ezt az előtt mondták, hogy megváltozott, nem? Ha igen, akkor mindenképp csapkodd valakinek (háziorvos, kartonozósok, stb) asztalát egy azonnali időpontért a bőrdokihoz... Saját tapasztalatból mondom: ezzel ne várj egy picit sem.
2011. okt. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy lehet, hogy tényleg a növekedésed miatt épp ott, épp úgy változott a bőröd, és semmi, de semmi probléma nincs, de legalább tudni fogod, hogy semmi baj. Ennyit bőven megér.
2011. okt. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia, orvos vagyok.


Glutális tájék + 25mm + terminális szőrszálak + változó méret = AZONNAL irány bőrgyógyászhoz! Ezek külön-külön is hajlamosító tényezők! Remélem szerencséd lesz!


Minden jót!

2011. okt. 21. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem indokolt lenne leszedni. Nekem is csípőcsont körül van egy szép nagy anyajegyem, születés óta, sokat nem változott, nincs benne elváltozás, de javasolták leszedetni. Hát addig még azóta sem jutottam, mivel kedvesen közölték, hogyha nem akarom, hogy ronda heges legyen, akkor menjek magánrendelésre, plasztikai sebészhez... nos én gyűjtök szép lassan. :D
2011. okt. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még annyit hozzátennék, hogy az anyajegyem közepéb (a kiemelkefő részben) icipici, alig észrevehető fehér pöttyök vannak, mintha homokszemek lennének, vagy ilyesmi. =/
2011. okt. 21. 20:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Na jól vagy? Mi lett?
2022. márc. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!