Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholról való leszokást...

Alkoholról való leszokást segítő módszereket keresek. Hasonló mint a dohányzásról leszoktató "Rövid úton leszokni a dohányzásról (Allen Carr) ". Hogyan tudnám végleg letenni a piát? 33/F

Figyelt kérdés

4-5 éve a legtöbb idő amit pia nélkül tudtam tölteni az 2 hét volt. Az utóbbi időben is voltak ilyen időszakok.

Az a baj ha iszok nem tudom a mértéket, annyit iszok hogy másnap alig emlékszek valamire....

A cigit most sikerült leraknom 1 hónapja, előtte 20 évig cigiztem.

Hogyan tudnám végleg letenni a piát is?


2011. okt. 24. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Ez már nagyon jó ha le akarsz szokni. Ez az első lépése a gyógyulásnak.

A férjem pszichiátriára járt és ott segítettek neki.

Ezt nem kell reklámozni és menni fog a dolog. Ők tudják hova irányítsanak és hol van ilyen program ahol segítenek az alkohol leszokásba.

Tiszta szívből kívánok neked sok sikert hozzá!

2011. okt. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Te, figyelj! Tudod, hogy szoktam le a piáról? De ne röhögj ki! Őszintén mondom. Vettem egy liter citromlét, amikor rámjött az ihatnék, csináltam egy jó erős fröccsöt, de citromléből. Ha sört ittam volna akkor gyengébbre, ha rövidet akkor tisztán. Mire két liter citromlé elfogyott leszoktam a piáról. Ennek 18 éve. Te meg áruld el, hogy az általad említett dohányzásról leszoktató módszer hol érhető el.
2011. okt. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én tejet iszok sör helyett, csak vannak a hétvégék a haverok, meg mindig van valami esemény....



Rövid úton leszokni a dohányzásról (Allen Carr) ezt írd be a googléba, vagy valamelyik torrent keresőbe,esetleg ha idősebb vagy akkor a gyermeked kérd meg hogy töltse le neked hangos könyv formájában. Én így hallgattam meló közben.

2011. okt. 24. 12:15
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Önerőből kevés esélyt látok rá.

Módszer amit javasolni tudok: anonim alkoholisták gyűlését látogasd. (Lehetőleg józanon! Hiszen akkor fog eljutni hozzád az üzenet) Az az elvük, hogy amikor arra érzel késztetést, hogy igyál, akkor helyette menj el gyűlésre. Erre akár naponta is van lehetőség. Internetcímet nem adok, google-t használva mindent megtalálsz, amit szeretnél. Még annyi: hogy elég sok helyen megtalálhatóak, bizonyára a lakóhelyedhez közel is találni fogsz központot. (különösen, ha bpi vagy, bár ezt nem tudom) Náluk titoktartás van, amit az ember ott hall, azt ott is hagyja. Egyetlen feltétele van a látogatásnak, hogy valaki alkoholistának vallja magát.

Eredetileg ebben benne van a vallás is, de nem ez a lényeg. Ha valaki ateista, az is mehet, a lényeg, hogy valamiben higgyen. Ezt ő magának is kialakíthatja, akár az is hit, hogy hiszem abban, hogy új életet tudok kezdeni. Nem kell feltétlenül Istennek nevezni azt a dolgot amiben hiszel. Ezt azért írtam, még mielőbb a vallásos momentum miatt eltántorodnál.

Én őket tartom a leghatékonyabbnak, talán nem vélelten, hogy világszerte elterjedt a mozgalmuk. Csak elenyésző azoknak az érintetteknek a száma akik jelentkeznek is. Aki pedig nincs ott, azon nem tudnak segíteni.

Ezt akár össze lehet vonni orvosi segítséggel. Először a háziorvost keresném fel a helyedben, aztán ő irányít tovább.

2011. okt. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
A tej nem jó, mert nem rossz-:) de a sok savanyú löttytől egy idő után herótod van. Menj a haverokkal, és egyetlen alkalommal tedd meg, hogy nem iszol velük, utána már nem is fogsz vágyni a társaságukra, mert józan ésszel a spiccesek társasága elviselhetetlen. Viszont keress valami mást a bulik helyett, mert az ember nehezen viseli az üresjáratot-:)Legyen helyette más elfoglaltságod.
2011. okt. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

12:30 vagyok


Egy dolgot tudnod kell, mielőtt belevágsz:


Gyógyult alkoholista nincs, csak olyan aki nem iszik. Ami azt jelenti, hogy ha változtatni akarsz az teljes alkohol megvonást jelent. Vagyis soha egy korty sört se ihatsz mostantól, mert lehet, hogy az az egy korty döntene vissza oda, ahonnan most ki akarsz jönni.

Tehát a barátokat is érdemes beavatni a problémádba (még ha nehéz is), biztosan támogatni fognak

2011. okt. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Miért kell orvoshoz menni?

Saját magamtól nem fog menni?

Csak mert a dohányzás is ment.

2011. okt. 24. 13:05
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Sikerülhet orvos nélkül is, csak van, mint minden függőségnél: egy fizikai (ebben tud az orvos segíteni, akár gyógyszerekkel is, szerintem max. csak átmenetileg, de lehet, hogy nem is kell) és van a lelki, ebben tud az "aa" segíteni. Néha előfordul, hogy csak az egyik nem elég. Ezért írtam.
2011. okt. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
88%
a leszokás által keletkezett űrt pótold ki mással, keress új hobbit
2012. aug. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ok eddig, tiszta vagyok és sportolok.
2012. aug. 13. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!