Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség, alvászavar! Van...

Segítség, alvászavar! Van hatásos megoldás?

Figyelt kérdés

Nagyon kétségbe vagyok esve...

Sosem voltam az a korán ágyba bújós típus, de nem okozott problémát a kora reggeli kelés... A nyár vége óta viszont teljesen fejreállt minden körülöttem, a nyáron pultosként dolgoztam az éjszakában, sokszor hajnali ötig, hatig ébren voltam. Mikor hazatértem ősszel és elkezdtem a sulit, akkor vettem észre, hogy nagy a baj, mivel képtelen vagyok átállni a nappali életmódra. Éjjel ébren vagyok, nappal ha tehetem akkor alszom. Ha nincs rá lehetőségem, akkor meg szenvedek és alig várom, hogy hazaérjek és beessek az ágyamba. És az éjszaka kellős közepén képes vagyok felébredni és nem tudok visszaaludni...

Próbálkoztam a Béres Redormin nevezetű gyógynövényes készítménnyel, de nem hatásos, erős hányingerem lesz tőle. Régebben esténként edzettem, ami segített, hogy elfáradjak, de most nincs hozzá erőm! Altatót, nyugtatót nagyon nem akarok szedni, csak akkor fordulok dokihoz, ha minden kötél szakad!

Ötleteket, tippeket szeretnék kérni, hogy mit is tehetnék, hogy ismét nappal legyen nappal és ne éjszakai bagolyként éljem az életem...


2011. okt. 24. 22:04
 1/7 anonim válasza:
100%

Én próbálom elterelni a figyelmem valamivel.. kapcsolj ki, ne gondolj semmire. :) Én pl. a lábamat kezdem el mozgatni, ami egy idő után automatikusan alábbhagy én meg elalszok.. :D

ne egyél túl sokat elalvás előtt, pont jó legyen :)

ja és nálam az is bevált, hogy az éjszaka közepén felpattantam és tanulni kezdtem, amit elég könnyű megunni, és inkább elalszok :DDD

2011. okt. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Még a Valeriánát kipróbálhatnád, vagy levendula teát, nekem valamennyire használt.

Amúgy a komló is jó, akár egy sör is segíthet.

Én is eléggé ilyen vagyok, sajnos csak akkor tudok átállni ha huzamosabb ideig 5kor, fél 6kor kelek, és egész nap talpon vagyok.

2011. okt. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a gond az éjszakai tanulással, hogy baromira nincs hozzá energiám. Mint, ahogy mostanság semmihez sem... :( Éjjelenként csak forgolódom és forgolódom és forgolódom... egészen reggelig...
2011. okt. 24. 22:14
 4/7 A kérdező kommentje:

Másodiknak:

A Valeriánát hol tudom beszerezni? Gyógynövénybolt, drogéria?

A sört csak nyáron iszom... :)

2011. okt. 24. 22:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Patikában kapható, van valami olyan bogyó is, amiben valeriána(macskagyökér) meg komló van, a neve azt hiszem Nervenpflege, de nem vagyok benne biztos, kérdezd majd meg a patikust.
2011. okt. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2011. okt. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

nekem is így szokott lenni

mondjuk én tegnap is lefeküdtem 18-kor és ma vagy 7kor keltem asszem,mégis egész nap fáradt voltam...de mindegy


én ha egész nap nagyon fáradt vagyok,akkoris megpróbálom kibírni valahogy estéig,mondjuk ugye 18-ig,utána megyek aludni,és így ugye,mivel korán mentem aludni,több időm van az alvásra,és...és én még így is álmos vagyok egész nap,de te nem biztos,hogy az leszel :)


13l

2011. dec. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!