Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hosszútávon ez mennyire káros?

Hosszútávon ez mennyire káros?

Figyelt kérdés
Barátom naponta megiszik 4-5 doboz sört. Ami engem kicsit zavar. Nem is azért ,mert berúg tőle ( mert észre sem venni rajta max kicsit fáradtnak néz ki, de ugyanolyan kedves , mint amúgy ) hanem mert egészségtelennek tartom. Hétvégente talán még többet is megiszik és már reggel azzal kezd :S Plusz hétvégente vodka is bekerül a kosárba. Sőt mostanában már azt vettem észre,hogy hétköznap is. Ami már nagyon durva szerintem. Persze azt is megértem ,hogy nagyon stresszes munkája van..ezért cigizik egyfolytában mindezek mellett..a cigiről elvileg le is akar szokni..de az alkohol dologról nem nagyon beszéltem még vele. Már csak azért sem szeretném ,hogy ez ennyire rendszeres és ekkora mennyiségű legyen ,mert az Apukám is ezt csinálta ( csak rajta azért meg is látszott..néha agresszív is volt ,de szerencsére nem sokszor ) Azzal nem lenne semmi bajom ha naponta 1-2-t inna, de ez már sok nekem. :( Féltem Őt nagyon, mert szerintem ez nem tesz jót neki, főleg ha a vodka is mindennapos lesz :S ..és nem tudom mit csináljak, mert most gondoltam ebbe bele jobban..de szerintem ha beszélnék vele elterelné a témát meg csak ölelgetne meg ,hogy ez még nem gáz.. :/
2011. okt. 25. 14:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam ,hogy 33éves.
2011. okt. 25. 14:56
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha meg nem alkoholista, utban van affele.
2011. okt. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is ettől tartok :( ...és ha elfogy a cigi vagy a sör jön a felkiáltás ,hogy : hííí nincs ciiigii vagy nincs sör...és lemegy érte..holott múltkor a 100méterre levő fagyizóhoz nem akart velem lejönni vagy kimenni sétálni kicsit de boltba ezekért szerintem még éjfélkor is lemenne :'( :S mit csináljak vele??
2011. okt. 25. 15:06
 4/5 bánomisén ***** válasza:
100%
Sok mindent nem tudsz vele csinálni azon kívül, hogy beszélsz vele. Felnőtt embereket nem lehet erőszakkal megváltoztatni, leszoktatni a káros szenvedélyeikről. Próbáld meg felnyitni a szemét, hogy nem igazán jó úton halad. Ha hallgat rád, elgondolkodik és változtat magától, akkor szerencsés vagy, ha nem, akkor neked kell elgondolkodni, hogy kell-e neked ez hosszútávon, ugyanis csak rosszabb lesz, ahogy megy előre az idő.
2011. okt. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha beszélsz vele és ő nem akar változni,akkor semmit se tehetsz. Ha őt el tudod így fogadni, akkor nincs gond. A páromnak is stresszes a munkája, de ő inkább elmegy futni...Amennyiben nem tudod elfogadni: szép csendben pá-pá neki... Kutyából nem lesz szalonna, és ok az ivásra mindig van!!!
2011. okt. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!