Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Migrénes fejfájásom van kb.20...

Migrénes fejfájásom van kb.20 éve. Eddig Quarelint szedtem, csak ez volt rá jó. Tudtok javasolni valami más hatásos szert? Lehet gyógyhatású, növényi alapú is. Melegfrontra is érzékeny vagyok. Ja és férfi.

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 19:10
 1/3 bánomisén ***** válasza:
Nekem a Sinol nevű orrspray vált be, nekem is szokott időnként migrénem lenni. Nem gyógyszer, hanem természetes, de elmulasztja, vagy ha nem, akkor is jelentősen csillapítja a migrénes fájdalmakat. Egyszerű fejfájásra is jó, elvileg a melegfront miattira is. Próbáld ki, lehet, hogy neked is beválik.
2011. okt. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem általában bármilyen fájdalomcsillapító segít ( Saridon, Algopirin ) csak az a szabály, hogy rögtön az első tünetnél be kell vennem, mert különben már semmi sem hat rendesen. Nálam a migrénes fejfájás mindig rossz látással kezdődik (vakfoltokat látok), mielőtt még az igazi fájdalom elkezdődne. Ha ilyenkor veszek be valamit, akkor hatásos. Később már csak Cataflam segít, de az olyan mint a lórúgás és csak receptre lehet kapni. Egyébként szerencséd, hogy "csak" melegfrontra vagy érzékeny. Én a hidegre is és mostanában elég sokat szenvedek miattuk.
2011. okt. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Miután a Quarelin vényköteles lett, nekem azóta a Nurofen Forte ami hasonlóan hat,de nem minden esetben,csak ha enyhébb a fejfájás.

Ha nagyon erős a migrén, akkor Relpax ,de ez is vényköteles,és elég drága.

Érdemes ezt a "rohamgyógyszert" felíratni neurologián (előtte kivizsgáltatni a migrén okát),és migréneseknek mindig maguknál tartani.


Ha esetleg a migrén nyaki gerinc problémából ered,akkor a Seractil is jó fájdalomcsillapító lehet.


De nyilván,ez mind egyénfüggő,emiatt kell a neurologiai kivizsgálás.


Vannak gyógyszerek,amiket rendszeresen szedve a migrén száma lecsökkenthető ( Divascan,Teperin,Topepsil..stb),de sokat kell próbálkozni,kinek mi hat.És ezeket minden nap be kell venni,sok a mellékhatásuk is...egyénfüggő.


Sajnos nekem egyik sem hatott, így maradt a fájdalomcsillapítás alkalomadtán,ha jön a migrén ( Relpax).

2012. márc. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!