Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinél megállapítják, hogy...

Akinél megállapítják, hogy hormonzavar vagy a pajzsmirigye miatt kövér az kap rá gyógyszert és lefogy tőlle?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
vagy mégjobban hízik a gyógyszertől de sajnos ha kell rá szedni akkor kell!annyit tehetsz hogy mozogsz mellette!
2011. okt. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én híztam a gyógyszertől 30 kilót, de sajnos más megoldást nem tudtak mondani, kiderült, hogy van egyéb háttérbetegségem is, nem csak a pm, így a fogyásra nincs túl sok kilátásom, a 160 grammos ch diéta és a mozgás együttesen annyit eredményez, hogy legalább stagnál a súlyom, ha valamelyiket felfüggeszteném, akkor megint híznék. Nem, magától a gyógyszertől nem fogsz lefogyni, nem fogyasztótablettát adnak.
2011. okt. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez azért nem igaz.

Lehet, hogy hízik gyógyszer mellett is, de sokkal kevésbé, mint gyógyszer nélkül hízna.

Pajzsmirigy-alultermeléstől hízik az ember, túltermeléstől brutálisan fogy (+ egyéb problémák, de azt hagyjuk). Tehát ha pótolják a hiányzó hormont, az rontani nem fog a helyzeten. Javítani meg vagy javít, vagy nem.


Ha sikerül JÓL beállítani a gyógyszert, akkor se múlik el a kövérség egyik napról a másikra, de diétával és mozgással meg lehet küzdeni az eredményért.

Ha nem jó a gyógyszer, egy pohár víz látványától is hízni fogsz. :(

2011. okt. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kapsz rá gyógyszert, de lefogyni nem fogod a betegség miatt felszaladt kilókat, ugyanúgy diétázni, sportolni kell mellette. De legalább indokolatlanul nem hízol.

Pajzsmirigynél az elején elkezdhetsz kicsit fogyni, hogy hosszú idő után ismét rendesen működik a pajzsmirigyed, de ez tart úgy 2-3 napig, és semmi drasztikusra ne számíts. Sajnos ha megvan a probléma sem fog könnyen menni.

2011. okt. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Még nem tudom mi lesz.November 7.-én megyek pajzsmirigy vizsgálatra meg előtte labor,aztán lehet,hogy még lesz vizsgálat.Tavaly áprilisban szültem és azóta rohamossan hízom.Diéta mellett is.Már 147 kg vagyok.Ha nem eszek akkor is hízok,már csak a gyógyszerben reménykedem. :((((
2011. okt. 27. 20:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?Hatott a kezelés?Nálam néhány hónapja állapították meg a betegséget.Hormonterápiát írtak ki,de nem szedem a gyógyszert.Érdemes lenne?
2011. dec. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves kérdező !Mi van veled hogyan alakult a sorsod!

Egy sorstársad.

2012. jún. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!