Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik orvos vegyem komolyan?

Melyik orvos vegyem komolyan?

Figyelt kérdés

A kardiológián voltam ekg vizsgálaton. Az belgyógyász orvos (kardiológus) laborba is elküldött. Ott kiderült, hogy magas a koleszterinem, amire azonnal írt is gyógyszert mondván, hogy ezt kezelni kell. Elmentem a háziorvosomhoz, aki pedig legyintett, hogy ez semmi, azt mondta nudli. Most melyiknek higgyek, kezelést igényel vagy nem?

Az adatok a következők:


Koleszterin: 7.3 mmol/l

Triglicerid. 2.67 mmol/l

LDL-Chol.: 4.51 mmol/l


2011. okt. 27. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ez alapján tényleg kicsit magasnak tűnik!

2011. okt. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egész családban magas a koleszterinszint, ami azért vicces, mert a nővérem vegetáriánus. Vagyis a magas koleszterin lehet genetikai adottság is. Ezt idekint (külföldön élek) tudtam meg, amikor a laborleletem megjött és csak ez az eltérés volt. Ekkor kérdezett rá az orvos, h a családban előfordul. Mondtam, h igen. Mondta, h akkor ezzel nem foglalkozunk. Ennyi.
2011. okt. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Valóban a határérték felett van kicsivel, de én sem tervezem hosszan a gyógyszer szedését. Nem kell ezt annyira komolyan venni, ahogy a második válaszoló is írta. Nem mondom, hogy egészségesen táplálkozok, de nem vagyok kövér. Van rajtam fölösleg, de nem túlzottan, inkább átlagos vagyok. Nálam inkább a stressz okozhatja, ami viszont nagyon jelen van. Jah és 35 éves vagyok!:)
2011. okt. 27. 20:10
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy sajna a vérnyomásom is magas, már gyermek korom óta. Arra is szedek gyógyszert egy ideje.
2011. okt. 27. 20:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A magas koleszterinszintnek semmi köze a kövérséghez! Anyukám 43 kiló és magas a koleszterinszintje.


Nem vagyok híve a felesleges gyógyszerszedésnek, inkább csak az étkezésre próbálj meg odafigyelni, kevesebb zsíros étel, alacsony zsírtartalmú tejtermék, kevés tojás. Néhány hónap múlva csináltass egy kontroll labort és majd annak a tükrében el tudod dönteni, hogy szedsz-e gyógyszert vagy sem.

2011. okt. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!