Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvos utána tud járni,...

Az orvos utána tud járni, hogy ki lett-e váltva a receptje? Tudja ellenőrizni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nincs ideje ezzel foglalkozni..

De azt el tudom képzelni, hogy a kiváltott receptek/gyógyszerek után kapnak valami jutalékot...De lehet ezt csak én képzelem...

2011. okt. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bár azt vettem észre, hogy min. 3 féle gyógyszert írnak fel egy kis köhögésre is, abból egy tuti, a másik kettő meg azért kell, hogy "írok fel egy kis ilyet, azt is érdemes szedni"....szóval tényleg el tudom képzelni, hogy bizonyos gyógyszerek kiváltása után kapnak valami jutalékot a gyártótól..

Én mindig csak egyet váltok ki, megnézem neten melyik mire való, és el tudom dönteni, hogy az kell nekem ,vagy nem.

2011. okt. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

"De azt el tudom képzelni, hogy a kiváltott receptek/gyógyszerek után kapnak valami jutalékot...De lehet ezt csak én képzelem..."


Nem, nem képzeled.(sajnos) A gyógyszergyártók, repi ajándékokkal, utazásokkal ( úgynevezett konferenciákra ), programokkal ( színház, koncertek) stb... ösztönzik az orvosokat az adott gyógyszerek felírására. Az orvosnak kötelessége lenne az azonos hatóanyagú gyógyszerek közül olcsóbbat felírni, de az érdeke nem ez.


Elvileg nem tudja ellenőrizni, de gyakorlatban... HMMM


Viszont nem hiszem, hogy venné rá a fáradtságot, hogy ellenőrizzen. A fejkvótát anélkül is megkapja utánad, hogy visszaellenőrizgetne.


Aki nem ilyen orvos, attól bocsánatot kérek, de sajnos az egészségügy így működik manapság

2011. okt. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. okt. 29. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!