Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az epilepsziát mi okozhatja?...

Az epilepsziát mi okozhatja? Cukorbetegség a tapasztalataim szerint, vagy alacsony vércukorszint.

Figyelt kérdés
Eddig leginkább estefelé számítógépezés közben történtek az esetek, a gyógyszertől brutálisan elhíztam (olyan hasi elhízást okozott, hogy legszívesebben levágnám magamról a felesleges zsírt) (amúgy convulex a gyógyszer neve). A gyógyszert elhagytam a kellemetlen mellékhatások miatt. Az első rohamom a számítógép és a konyha között történt, erősen éhesnek éreztem magam, aztán a játék/film nagyon lekötött. De mostohaanyám kihasználva a lehetőséget, megpróbált eltiltani örökre a számítógéptől: azt hazudta, hogy lefordultam a székről, ezért nem vizsgálták meg a vércukromat azonnal, csak másnap reggeli után a kórházban. Mindenféle teszten résztvettem (EEG, CT, MRI) de semmi nem mutatott ki semmit, a második rohamom után kezdték el a gyógyszerezésemet. De már az első után nem internetezhettem édesapámnál, a tévétől is eltiltott, helyette azt mondta, focizzak másokkal, szerezzek igazi barátokat. Csak olyn béna voltam/vagyok sportban, hogy nem igazán szeretnek mások velem játszani. Meghát eléggé primitív környezetbe kerültem középsuliban, túl intelektuális voltam hozzájuk képest, sokszor kiközösítettek miatta.
2011. okt. 28. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Az epilepsziás rohamok leggyakoribb okai életkoronként változik. Csecsemő- és kora kisgyermek korban elsősorban veleszületett fejlődési rendellenességek (enzimeltérések, kromoszóma-károsodások), születési károsodás, oxigénhiányos állapot, fertőzések, fejsérülés okozza. Gyermekkori kialakulása hátterében balesetek, öröklött anyagcserezavarok állnak, azonban előfordul, hogy az ok ismeretlen eredetű. Fiatal felnőttkorban baleset (vérzést, zúzódást követően közvetlenül, később a hegesedés miatt), túlzott mértékű alkoholfogyasztás, drogok, daganatok válthatják ki. Később főként anyagcserezavarok (cukorháztartási zavarok, só-víz háztartás felborulása), daganatok, alkoholfogyasztás, agyi keringészavarok, balesetek következtében lép fel. 65 éves kor felett ugyancsak daganatok, agyi keringészavarok, agyi elfajulással járó betegségek okozzák.

[link]

2011. okt. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Takács Jánosné ***** válasza:
Helló az epilepsziát a villodzó fények is ki válthatják.pl. a számítógép monitorjának sz apró villanások vagy a diszkó fénye vagy hirtelen zaj, vagy az ijedség a hirtelen mozdulatok stb. van egy diéta A GERZSON lehet hogy rosszul írom de ha be írod a googléba ki adja.Már gyógyultak meg ettől a diétától de szigoruan de kell tartani üdv.
2011. dec. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!