Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miert nem ajanlott alkoholra...

Miert nem ajanlott alkoholra energiaitalt inni? Mi varhato ha valaki iszik ra?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Az energiaital felgyorsítja a vérkeringést, fokozza a felszívódást. Ha előtte (vagy utána pár órával) alkoholt iszol, az gyorsabban fog felszívódni, mint várható lenne, ami ahhoz vezet, hogy az agyadba több jut belőle egyszerre. Ez brutálisan gyilkolja az agysejteket, fejfájást okoz, erős szédülést, hányingert. Nagyobb mennyiségű alkohol esetén eszméletvesztés, alkoholmérgezés is előfordulhat.
2011. nov. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
En egyszer nagyon nagyor reg szilveszterkor ittam alkoholra,es masnap fura panik szeru rosszullet jott ram! akkor az is attol volt?mellesleg megjegyzem panikbeteg vagyok...:(
2011. nov. 1. 12:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg semmi köze hozzá, ha amúgy is pánikbeteg vagy...

Azért ne igyál alkoholra energiaitalt, sőt energiaitalt egyáltalán... :S Semmire nem jó, teli van nyomva cukorral meg koffeinnel....

2011. nov. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Én ha pezsgőt iszok mindig veszek mellé energiaitalt. Soha semmi bajom nem lett tőle. Igaz nem iszok gyakran (2-3 havonta) De akkor egy üveg pezsi 2 energiaitallal lecsúszik. :) Én szeretem.
2011. nov. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azota egyaltalan nem iszom energiaitalt,meg a szagat sem szeretem...mar 7-8eve! alkoholt sem iszom 6eve...igazabol azert kerdeztem,mert neten olvastam,hogy a taurin elĂŠg jot tesz a szervezetnek,van aki szerint pedig nem is...
2011. nov. 2. 12:48
 6/7 anonim ***** válasza:
A taurin gyorsítja a felszívódást, ami abból a szempontból jó, hogy több tápanyagot vesz fel a szervezet, de ezzel a kiválasztás rovására is megy, több káros anyag is szívódik vissza.
2011. nov. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
mi egy ideje vodkával iszunk energiaitalt akármilyet nagyon jó:D
2012. máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!