Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzem vissza a hangom?

Hogyan szerezzem vissza a hangom?

Figyelt kérdés
Beteg lettem és elment a hangom, sajnos volt már ez így és 1 hónapig (!) szenvedtem vele míg visszajött. (akkor kaptam antibiotikumot, de nagyon fájt tőle a hasam) Ezt elszeretném kerülni, valaki tudna nekem segíteni? :) Sok váladék jön fel a tüdőmből és gondolom az rakódott le a hangszálaimra is (bocsi, ha hülyeséget mondok, nem vagyok orvos:)) ha valaki tud segíteni, írjon!:) fontos lenne míg a szünet alatt rendbehozni...
2011. nov. 2. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha gyulladás van, antibiotikum nélkül nem nagyon lehet tenni semmit. Érdemes lenne megnézetni egy gégésszel, mi a helyzet. Kérj másik fajta antibiotikumot, és szedj hozzá probiotikumot.


Amit antibiotikum nélkül tehetsz: Kalcium pezsgőtabletta, de ha néhány nap alatt nem javul, akkor muszáj mellé gyógyszer.

Próbálj kamillával inhalálni. Főzöl kamillateát, és belélegzed a gőzét, amíg forró. Ezt napjában többször megcsinálod, akár óránként. Meginni felesleges: a hangszalagok a gégében vannak, amit megiszol, az meg a nyelőcsövön lemegy a gyomorba, ráadásul a kamilla nagyon szárít is. Ha belélegzed, akkor keresztülmegy a gégén és még a légcsövedre is hat.

Emellett kímélni kell, vagyis teljes némaság.


Ha pár nap alatt nem javul, akkor doki.

2011. nov. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és énekes vagyok, tudom. :)
2011. nov. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha megteheted, akkor bújj ágyba. Méz is segít, és a szünet végéig maradj csendben! Ha vége a szünetnek, akkor kipróbálhatod a hangod; ha nem jó, akkor továbbra is kerüld a hangadást, amíg rendbe nem jössz. Hetinél sűrűbben ne ellenőrizd!

Menj el az orvoshoz is, nélküle még tovább tarthat, amíg rendbe jön.

2011. nov. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon szépen köszönöm mindenkinek!:) megfogadom a tanácsokat:))
2011. nov. 2. 22:56
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is éneklek, ezért akarom minél hamarabb rendbe hozni:) Elterveztem szünetre, hogy énekelni fogok, erre ez történik... mindig ez van... :)
2011. nov. 2. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!