Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Immodium (hasfogó) délelött,...

Immodium (hasfogó) délelött, Dulcolax (hashajtó) délután. Mit tegyek? :\

Figyelt kérdés

Reggel amikor elmegyek nagy wc-re sikerül is összehozni valamit.(reggel 6) De amikor beérek a suliba, elkezd fájni a hasam, és nem szeretnék rosszul lenni (esetleg kakilni) azért beveszek egy Immodiumot. Ezután már jól érzem magam.

De viszont én minden reggel szeretem elvégezni a dolgomat, sőt ha akárhova megyek akkor is. És ezért ha hazaérek a suliból egyből beveszek egy Dulcolaxot. Amitől reggel lesz székletem. De így mégjobban nem érzem magam biztonságba, hátha nem múlt el még ez a "hasmenéses" dolog. Ezért beveszek hasfogót újra. És ez így megy hétfőtől péntekig.Már lassan 2 hónapja...

(ritkán van olyan, hogy nem veszem be az immodiumot.) Hétvégén semmi gondom sincs ezekkel a dologgal...

A suli miatt se vagyok beparázva, ugyhogy nem értem ezt az egészet már:||

Amúgy nyáron történt egy cikis dolog hasmenéssel kapcsolatbavelem. lehet hogy talán ezzel van összefüggésbe. Bár nemhinném..


Csak normális válaszokat kérnék!

Köszönöm!!


2011. nov. 22. 16:01
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja és még annyi, hogy hosszú távon ezek a gyógyszerek kiválthatnak e valami betegséget a gyomromban, beleimben vagy akárhol??


És még, hogy előfordul az utóbbi 2hétben 2x hogy elkezdett fájni a hasam, és melegem lett hirtelen... Köze lehet ennek ezeknek a gyógyszereknek?:\ KÖSZÖNÖM a válaszokat!!

2011. nov. 22. 16:04
 2/9 anonim ***** válasza:
el kéne menned orvoshoz, így csak szét cseszed a beleidet
2011. nov. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az emesztorendszered nem egy tarolo, amit kedvedre lehet uriteni, teliteni, tehat ne szorakozz ezzel, mivel betegited, artasz onmagadnak.

A nyaron volt egy hasmenes, Istenem, mar itt a karacsony, s kepes vagy egy nyari nap miatt, honapokig kapszulazni onmagad, holott erre valojaban nincs is okod.

Ha netan hasmenesed van, akkor 2 db immudium elegendo ahhoz, hogy megallitsa pl., de nincs olyan, hogy reggel fogod a szekletet, delutan pedig kiengeded, mivel ez nem egy WC tartaly, amit szabalyozni lehet, ezt bizd a termeszetre,s ne avatkozz bele.

Gyogyszert csak akkor vegyel be, ha azt orvos irja elo, egyebkent nem szabad!

2011. nov. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagy hülyeséget csinálsz magaddal. Már alapból a hashajtókhoz hozzá lehet szokni, de az, hogy napi szinten dobálod magadba ezeket az ellntétes hatású gyógyszereket... Hosszú távon lehetnek ennek következményei, ez nem játék.

Ha amúgy rendes az emésztésed akkor egy pszichológust kéne felkerened mert nem normális dolog, hogy ezt műveled magaddal. Lehet ez most rosszul esik, de komolyan gondolom, nyilvánvalóan erősen szorongsz a nyári dolog után.

2011. nov. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezek a gyógyszerek nem napi használatra vannak. Ne szedd úgy, mint egy vitamin tablettát. Egy napon belül nem is szedhető, mert ellentétes hatásúak. A kimelegedés gyógyszer mellékhatástól van.
2011. nov. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azthiszem elmegyek orvoshoz. Beutalna ő valahova hogy kivizsgáljanak?
2011. nov. 22. 21:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológushoz.
2011. nov. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Házi orvoshoz, ő majd eldönti, mire van szükséged, de szerintem pszichológusra, mert mint mondod az emésztéseddel minden rendben van hétvégente, amikor nem gyógyszerezed magad.

Hány éves vagy, szüleid hogy nem veszik észre, hogy egy hét alatt egy levél Immodium eltűnik?!

2011. nov. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tönkreteszed a beleidet így. Szerintem minden gyógyszert felejts el, és hagyd az emésztésed magától, a saját ritmusában működni.
2011. nov. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!