Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi egy ember normális...

Mennyi egy ember normális vércukorszintje közvetlenül pár perccel intenzív testmozgás után?

Figyelt kérdés
Intenzív testmozgás alatt fél óra futást értek, versenytempóban.
2011. dec. 1. 02:55
 1/6 anonim ***** válasza:

4-6.1 mmol/L az éhgyomori az egészséges ember vércukra,mozgástól függetlenül.


Étkezés után( 50g ch):

2 órán belül a 7.8-10.9 mmol/L akkor enyhe kezdődő diabétesz. Ha 11 mmol/L fölött van akkor cukorbetegségről beszélhetünk.

A vércukor felemelkedhet is akár a nagy fizikai terheléstől (étkezéstől független),mivel a máj is képes cukrot előállítani a glikogén raktárából (egy korlátig),és 1 erős terhelés "riadóztatja" a májat az azonnali cukor(glikogén) kibocsájtásra.

2011. dec. 1. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érdekes amit az előző irt, mert én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Cukorbeteg vagyok, és intenziv mozgásra leesik a vércukrom és nem megemelkedik.
2011. dec. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert nem vagyok cukorbeteg, bár az éhgyomri cukor értékem a tűréshatáron belül, de eléggé a felső tartományban van. (jellemzően 5,2 és 5,9 között). Kiadós étkezés után fél-1 órával általában 7-8 körüli értékeket szoktam mérni, enyhébb étkezés után olyan 5,5-7 közötti szokott lenni. Viszont érdekesség képpen tegnap megmértem egy kiadós erőteljes futás után, és 8,0 volt. (Előtte órákon át semmit nem ettem.) Rá fél órával lement 5,9-re.
2011. dec. 1. 07:31
 4/6 A kérdező kommentje:

Előző: biológiatudásom alapján a mozgás felhasználja a vércukrot, szóval elvileg le kéne, hogy essen, ugyanakkor ha vannak megfelelő tartalékok, talán az adrenalin az, ami ezeket a tartalékokat cukorrá alakítja. Csak nem tudom, hogy indokolt-e, hogy ennyire megemelje a vércukrot.

Szerintem nálad azért esik le, mivel diabéteszes vagy, sé a szervezetedben nincsenek akkora szénhidrát-tartalékok, mint egy nem-diabéteszes szervezetben.

2011. dec. 1. 07:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Való igaz,a mozgás csökkenti alapjában.

De a nagy erőt igénylő, hirtelen NAGY megterhelés meglódítja a vércukrot,ami ez után 1 órán belül normalizálódik. Ez plusz vércukor mint már írtam nem közvetlenül a bevitt kajától származik,hanem a májból és az izmokban tárolt glikogénből ered,és evolúciós afféle biztonsági tartalék. Az adrenalin szintén ugyanilyen hatású,erős vércukor emelő képes.

2011. dec. 2. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Milyen mérőd van? Accu check?

Csak azért, mert ez a tip. mérő valamikor 1 egésszel is felülmér!!!

Csak a vénás vérből vett cukor diagnosztikus értékű!

Menj el laborba, kérj egy terheléses vizsgálatot, ha bizonytalan vagy. De kaja után 7-8 érték teljesen jó, pláne, ha felülmér a géped.

2012. márc. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!