Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szorongás (és/vagy paranoia)...

Szorongás (és/vagy paranoia) miatt vagyok ennyire kétségbeesve vagy ez normális? Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

Én leginkább a betegségektől félek.

Van 1 betegség (mind1 melyik az, nem fontos) amitől rettegek (mind1 miért), de szabályosan.


Félek, beismerem, nagyon félek, de egyszerűen egy szimpla orvosi vizsgálatra SEM merek elmenni ahol kiderülne h megvan-e az adott betegség vagy nincs, mert ez jár a fejemben :


"Elmenjek?? ne menjek?? mi van ha kiderül hogy X betegségem van??? Édesanyámmal mi lesz?? Megfogom élni egyáltalán az öregkort?? Meg fogok halni???"


Szóval annyira elburjánzott ez a dolog hogy azt hiszem magamról hogy igen beteg vagyok holott egyáltalán nem biztos....de nem tudom magammal elhitetni....


Ha erről a betegségről olvasok valahol vagy valaki kiejti a száján egyszerűen olyannyira lehangolt rossz és akár síros kedvem lesz tőle hogy mindíg ilyen jár a fejembe hogy : "Jaj miért pont én" stb....



A rettenetesen nagy gyanakvásom nem tudom mitől van....folyton az jár a fejembe ha valaki mond valami fontos dolgot h "de mi van ha hazudik?" "de mi van ha ezt ez meg az miatt mondta hogy tönkretegyen engem???" stb.



Ez szorongástól van és/vagy paranoiától (ez a rettenetesen nagy félelem, sírás bár nem szoktam sírni mert vissza folytom, és a GYANAKVÁS) vagy ez normális?:S:S


Valaki tudna segíteni?:'(



18/F


2011. dec. 1. 22:35
 1/8 A kérdező kommentje:

Azt még hozzá kell tegyem hogy : néha megnyugszok stb, de utána újra előtör hogy " de mi van ha...." és a félelem, gyanakvás stb.....miért van ez?:(


Ördögi kör:(

2011. dec. 1. 22:38
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Ha valamid nem működik rendesen, akkor orvoshoz kell fordulni, és ott elmondani a bajodat. Legyen az testi, vagy szellemi. De itt nekünk titkolózni mit sem ér. Szerintem te nem is tudod, mit jelent a paranoia. Vagy szórakozol velünk. Írd meg nekem levélbe3n a "bajodat" Másként hogyan tudna bárki is segíteni?
2011. dec. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem titkolózok, csak a betegséget nem merem és nem szeretném elmondani. Remélem megérted......
2011. dec. 2. 07:15
 4/8 A kérdező kommentje:

Arra vagyok csak kíváncsi hogy ez a szorongás miatt van-e vagy a szorongás erre képes-e?


Tapasztalatoknak örülnék vagy egyebeknek, nem arra hogy "menj el orvoshoz" és kész. Bocsi, nem kötekedek, de nem azért írtam ki a kérdést hogy, "ki küld el orvoshoz".



Vissza a kérdéshez:


A szorongás képes erre vagy ez normális hogy ekkora félelmem van és gyanakvásom?:S

2011. dec. 2. 14:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt figyelmesen olvasd el.

Mi a hipochondria?


A hipochondria folytonos rettegés a különböző betegségektől – az érintettek gyakran panaszkodnak kimerültségről, hosszan tartó fájdalmakról és sokszor súlyos betegségeket képzelnek be maguknak. Fontos, hogy ezt az állapotot ne tévesszük össze a szimulálással, hiszen ezek a betegek valóban át is élik a panaszokat. Bár ezek a tünetek nem valósak, a hipochondriás ember gondolatai és cselekedetei szinte kizárólag a problémái körül forognak: könyveket vásárol, utána olvas a feltételezett betegségnek, sőt, gyakran úgy is él, mintha valóban beteg lenne. Állandóan orvoshoz jár, sokszor saját maga javasol vizsgálatokat. A negatív leletek sem nyugtatják meg, meg van róla győződve, hogy orvosa tévedett, ezért újabb doktorokat keres fel. A hipochondria pszichés szorongáshoz, munkahelyi hiányzásokhoz, a társas kapcsolatok lazulásához és jelentős kiadásokhoz is vezet.


A háttérben megbújó okok


Az orvosok véleménye szerint a hipochondria mögött sokszor szorongás és depresszió áll – a beteg a képzelt tünetekkel ezt a melankóliát próbálja meg elfojtani. Előfordul az is, hogy nagy fokú félelem vezet a betegséghez. A terapeuták ezt úgy magyarázzák, hogy a félelem általában fogékonnyá teszi az embert a betegségekre, miközben nő a fájdalomérzékenység. Ez izgatja az idegrendszert, ami pedig újabb képzelgésekre ad okot. A betegség egy kiváltó oka lehet a figyelemfelkeltés is. A hipochondriás ember a betegséggel ugyanis megkapja azt a figyelmet és védelmet, amire vágyik. Sokszor egyszerűbbnek tűnik kimondani azt, hogy mi fáj, mint hogy elmondani a valódi problémát vagy más eszközzel felkelteni a figyelmet.


A hipochondria gyógyítható


Mielőtt a betegség függőséggel, szorongással vagy depresszióval társulna, pszichológus vagy pszichiáter segítségére van szükség. Bár a gyógyulás hosszadalmas, de érdemes felvenni a harcot a betegséggel. A különböző szorongásoldó gyógyszerek mellett segíthet a meditáció, az akupunktúra, az autogén tréningek, a kineziológia és az egyik leghatásosabb terápia, a kognitív viselkedésterápia. A lényeg abban rejlik, hogy a valódi problémákra fény derüljön, ezáltal a beteg magabiztossá válik és képes szembenézni a betegséggel.


Tanácsok a családtagoknak


Sokszor a családtagoknak is ugyanolyan nehéz együtt élni a betegséggel, mint magának a hipochondriás személynek. Az állandó panaszkodás gyakran válik idegesítővé, ami sokszor a problémák elbagatellizálásához vezet. Néhány jó tanács, amit nem árt megfogadni:

2011. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy hogy irány az idegorvos, de ott őszintén mond el, és megfelelő gyógyszerrel gyógyítható
2011. dec. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kösz. Amúgy ezt a szöveget magad írtad vagy honnan vetted?:S
2011. dec. 4. 17:54
 8/8 A kérdező kommentje:

amúgy nekem szorongásom is van de én úgy tudtam hogy a hipochonder az mindíg mástól fél...

Én nem akarom elkapni azt a betegséget hogy "törődés vegyen körül" nemtudom h van-e az a betegségem de ha nincs akkor sem szeretném elkapni:S

2011. dec. 4. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!