Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Voltam az Érsebészeten visszer...

Voltam az Érsebészeten visszeret kellene végezni egy napos műtéttel altatással. Melyik a jobb megoldás? Az altatásos vagy a lézeres beavatkozás?

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Az altatás szövődményekkel járhat, de olcsóbb és ott biztosan marad két kis heg, a lézeres akár heg nélkül is járhat, de drágább.
2009. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

engem tegnap műtöttek és altattak.

lézert akkor alkalmaznak, ha nem túl vastag az ér.általában hajszáleres visszereknél. nekem a normális 3-4 mm helyett 8 mm volt az ér...itt a sztorim:


24 éves fiú vagyok.

sajnos nekem mind két lábamban "örökletesen" apai-nagyszűlői ágon van visszér. (egyikben csak volt.)

a tegnapi napon műtötték a jobb lábamat az volt a csúnyább.

(8 mm volt az ér a normális 3-4 mm helyett...tehát a vádlimon az ér szinte 3D-s volt...)Engem szerencsére altattak, ágyéknál és bokánál egy vágás, valamint a vádlin kis tűszúrások voltak. ha szerencséd van és nem vérzel nem raknak beléd (combodba) valamilyen csövet, hozzákötve egy kis dobozhoz.(nem tudom most mi a neve.)

utánna én kb 18 órát feküdtem és utánna álhattam lábra. nem is a vágás fájt, hanem az, hogy bennem van a cső, és ahogy kihúzta :S (sosem éreztem még ilyet), ezek után egy "detralex" nevű visszérre való vény nélkül kiváltható gyógyszert fogok szedni (még nincs nálam), és kb hetente járni kötözésre. állítólag lesznek majd kék foltok, meg valamilyen piros cuccok a lábamon.(most az egész lábam meg van dagadva, mert olyan szoros kötést kaptam, hogy elnyomta teljesen a keringést.) de 2 hónap alatt elvileg minden begyógyul. most másnapra alig bírok járni, és azt mondják ne pihenjek, hanem sétáljak. remélem az ígért 2 hónap után hordhatok már rövid nadrágot...nekem sem fájt, csak baromi gáz volt, hogy a jobb vádlim 3D-s, és csajozásnál nem valami szimpi. igazából márciusban kirúgtak, de mivel van még TB-m így fogtam magam és elmentem, hogy nyáron "szoknyát" hordhassak :)

(megjegyzem a sebet nap ne érje)

a másik lábam csak hajszáleres, az ráér 1-2 év múlva.

(a csövet meg a dobozt azért kaptam, hogy ne legyen trombózisom.)És igen amúgy kiveszik, mert későbbiekben trombózist okozhat. Nekem ha ez meggyógyul akkor szinte

"újjászületek" mert eddig nyáron nagyon ritkán csak kerékpározáshoz hordtam "szoknyát".

javaslom a Honvéd Kórházat!eddig jó...

2011. máj. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!