Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mész kimarta a kezem!...

A mész kimarta a kezem! Gennyezik is! Mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés

Meszet oltottunk, és az ujjamat kimarta a mész,azt hittem hogy majd besebesedik, de már három napja csak gennyezik, mit tegyek rá? Jó lenne ha minél hamarabb meggyógyulna!

Előre i köszi a segítséget!


2009. máj. 19. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Égési sérülés amit a mész okozott, tehát úgy kell kezelni mint egy égési sérülést.

Pl.Argosulfan krémmel, de azt sajnos nem tudom, hogy ez nem vényköteles-e. Ha bemész egy patikába, akkor biztos tudnak segíteni.

2009. máj. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én orvost javasolnék, mivel a genny fertőzés jele, nehogy nagyobb bajod is legyen. Ha bőrgyógyászatra nem tudsz elmenni, legalább a háziorvoshoz menj el!
2009. máj. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak a középső ujjam köröm alatti perce égett meg az olajtól, és mikor három nap múlva csak ronda gennyes lett, elmentünk a balesetire, és ott úgy kitakarították, hogy majd kiesett a szemem, magamnak tuti nem csináltam volna meg, sőt még anyámnak se hagytam volna, mert úgyis elhúzom a kezem és ordítok, pedig muszáj volt. Még egy tetanuszt is belémnyomtak ennyi miatt, és hiába tiltakoztam közölték, hogy muszáj, gatyát le. Utána viszont nagyon hamar meggyógyult, alig volt vele dolgom otthon, csak figyelnem kellett, hogy kamillás fürdővel a pörköt vagy mi a fenét eltávolítsam. Persze, ha ők előtte szakszerűen nem takarítják ki, akkor ki tudja meddig szenvedek vele és gondolom a tetanusz se véletlen. Menj el dokihoz vele.
2009. máj. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát ez egy seb, nem olyan minta égés lenne...

Én csak a vizet mertem a vödörrel, és a vödör füle volt mész poros egy kicsit és az ahogy a vizes kezemhez ért, elkezdte marni!

Most egy seb van ott , egy része már beforrt, csak a széle gennyezik még egy kicsit!

Azt hittem van rá valami kenőcs amivel hamarabb gyógyul...

Neugranormon nem jó rá?

2009. máj. 19. 11:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az olajos-égős. Én is azt hittem, hogy jó már az, csak egy kis kenőcs kell. Fenét. Leszedték a tetejét és kitakarították.
2009. máj. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
DOKTOR!
2009. máj. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A citrom kifacsart héjával kend meg kézmosás után. Úgy értem, a belsejével, ahol maradt egy kis citromlé. Pár mp után lemosod. 2-3 nap alatt meggyógyul.

Mi is úgy szoktuk, apukám kőműves egész életében ez volt.

Bekenheted utána neogranormonnal is.

A citromot minden kézmosás után ismételd, naponta 10-szer is!

Glicerines szappant használj, ha tudsz venni!

Bízz bennem, ez a legjobb. Már mindent megpróbáltunk mi is előtte.

Más: ha van henna otthon, azt készítsd el és tedd rá, az még jobb!

2009. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek!
2009. máj. 19. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!